Kredyt hipoteczny Bobrowniki - kalkulator kredytu hipotecznego 2023

Planujesz inwestycję w nieruchomości w miejscowości Bobrowniki? Dobrze trafiłeś. W poniższym poradniku wyjaśniamy, czym jest kredyt hipoteczny, czym różni się od kredytu mieszkaniowego oraz jakie kryteria należy spełniać, aby jego zaciągnięcie na wymarzoną inwestycję w miejscowości Bobrowniki było możliwe.

Kalkulator i oferty banków na kredyt hipoteczny / mieszkaniowy w miejscowości Bobrowniki


Powyżej przedstawiono oferty banków takich jak: Alior bank, BNP Paribas, BOŚ, Citi Handlowy, ING Bank Śląski, mBank, Millenium, PKO BP, PEKAO S.A, Santander - warto je potwierdzić, umawiając się na niezobowiązującą konsultację online.

Czym się różni kredyt hipoteczny od mieszkaniowego?

Mimo że te dwa pojęcia mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego, posiadają także kilka cech, dzięki którym możemy je rozróżnić.

Wniosek o kredyt hipoteczny Bobrowniki

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie zaciągnięte w celu zakupu nieruchomości lub jej remontu. Nie są to jednak jedyne cele, na które może zostać przeznaczony kredyt hipoteczny - każdy kredyt, w którym dochodzi do ustanowienia hipoteki na nieruchomości, będzie nazywany hipotecznym. Spośród innych kredytów wyróżnia się tym, że jego zabezpieczeniem jest zakupiona na kredyt nieruchomość. W razie niewypłacalności kredytobiorcy bank przejmuje nieruchomość, co stanowi zapłatę kredytu.

Kredyt mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy jest rodzajem kredytu hipotecznego i może zostać przeznaczony wyłącznie na jeden cel – zakup mieszkania, domu lub garażu. Kredyt mieszkaniowy nie może nie być kredytem hipotecznym, gdyż udzielany jest najczęściej na okres ok. 30 lat, więc dla uniknięcia ryzyka banki dążą do wpisania hipoteki w księdze wieczystej.

W przypadku kredytu na mieszkanie, warto zainteresować się programem "Mieszkanie bez wkładu własnego", który umożliwia wzięcie kredytu hipotecznego ze zmniejszonym wkładem własnym.

Rodzaje kredytów hipotecznych

Rodzaje kredytów hipotecznych

Do kredytów hipotecznych zaliczamy:

 • zwykły kredyt hipoteczny. Może być przeznaczony na:

  • kupno działki budowlanej,

  • budowę domu jednorodzinnego,

  • remont mieszkania,

  • remont domu,

  • sfinansowanie innego kredytu hipotecznego,

  • kupno domu jednorodzinnego,

  • kupno mieszkania,

  • kupno działki rolnej,

  • inwestycje w lokal pod wynajem,

 • kredyt hipoteczny mieszkaniowy - może zostać przeznaczony na:

  • kupno mieszkania,

  • kupno domu,

  • kupno garażu,

  • kupno działki budowlanej,

  • budowę domu,

 • kredyt hipoteczny konsolidacyjny - polega na konsolidacji wszystkich kredytów, aby płacić jedną ratę,

 • kredyt hipoteczny refinansowy - przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku,

 • pożyczka hipoteczna - pieniądze z pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt mieszkaniowy krok po kroku

Kredyt hipoteczny / mieszkaniowy w miejscowości Bobrowniki krok po kroku

Uzyskanie kredytu może być długim i czasochłonnym procesem. Aby nieco go ułatwić, poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat starania się o kredyt hipoteczny.

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny / mieszkaniowy w miejscowości Bobrowniki?

Kredyt hipoteczny mogą otrzymać osoby pełnoletnie, posiadające zdolność kredytową oraz odpowiednio wysoki wkład własny. Kryterium przyznania kredytu jest również “czysta karta” jeżeli chodzi o inne zobowiązania finansowe w bankach.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Zdolność kredytową można sprawdzić osobiście w oddziale banku, bądź telefonicznie. Można tego dokonać także przez Internet, korzystając z wielu dostępnych kalkulatorów zdolności kredytowej.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Sprawdzając zdolność kredytową, bank bierze pod uwagę kilka czynników, m.in.:

 • wysokość uzyskiwanych dochodów wnioskującego o kredyt oraz ich regularność,

 • wysokość miesięcznych kosztów utrzymania,

 • aktualnie spłacane zadłużenie.

 • wiek potencjalnego kredytobiorcy,

 • jego stan cywilny,

 • ilość osób na utrzymaniu,

 • sytuację zawodową (staż pracy, zawód, stanowisko),

 • historię kredytową.

Aby poprawić swoją zdolność kredytową warto spłacać wszystkie należności w terminie oraz dużo wcześniej zacząć budować swoją historię kredytową. Zdolność kredytowa może się zwiększyć także dzięki wyższym i stałym dochodom, a także poprzez konsolidację wszystkich swoich kredytów w jeden. Gdy pracownik banku przeprowadzi analizę zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy, z pewnością doradzi mu, jak może ją zwiększyć.

Jakie są sposoby spłaty kredytu?

Sposoby spłaty kredytu -rata równa, czy malejąca?

Przy staraniu się o kredyt, kredytobiorca musi podjąć decyzję, czy chce spłacić należność w równych, czy malejących ratach. Obie formy mają swoje wady i zalety.

Dużą zaletą rat równych jest to, że ich wysokość nie ulega zmianie przez cały okres spłaty, dlatego dużo łatwiej jest wówczas zaplanować swój domowy budżet. Poza tym, stałe raty nie wymagają posiadania bardzo dużej zdolności kredytowej.

W przypadku rat malejących, kredytobiorca musi liczyć się z tym, że pierwsze raty kredytu znacznie obciążą jego budżet domowy. Dodatkowo, aby bank zgodził się na raty malejące, kredytobiorca musi wykazać wyższą zdolność kredytową.

Jakie raty zatem wybrać? Dla osób lubiących stabilizację dobrym rozwiązaniem są raty stałe, zaś dla tych, które szybciej chcą widzieć efekty spłacanego zadłużenia - raty malejące.

Jaki jest potrzebny wkład własny do kredytu hipotecznego / mieszkaniowego w miejscowości Bobrowniki?

Najczęściej wysokość wkładu własnego waha się w okolicach 20% kosztu inwestycji, na którą ma być przeznaczony kredyt.

Co ciekawe, różna wysokość wkładu własnego może również wpływać na zmianę atrakcyjności ofert z różnych banków. Efekt można zaobserwować, wykorzystując narzędzie, jakim jest kalkulator kredytu hipotecznego.

Bądź na bieżąco

Zmiany w polskim prawie i nowe wnioski.
Zapisz się do newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Dokumenty potrzebne do otrzymania kredytu w miejscowości Bobrowniki

Jakie dokumenty będą potrzebne do otrzymania kredytu w miejscowości Bobrowniki?

To, jakie dokumenty będą wymagane w banku w miejscowości Bobrowniki podczas starania się o kredyt hipoteczny będzie zależało od następujących czynników:

O to, jakie dokumenty powinno się złożyć w banku, najlepiej dopytać pracownika oddziału banku w miejscowości Bobrowniki.

⚠ W przypadku zgubienia lub zniszczenia dokumentu tożsamości, należy niezwłocznie zastrzec dowód osobisty w miejscowości Bobrowniki - jest to jeden z dokumentów, który umożliwia zaciągnięcie kredytu! ⚠

Ile się czeka na przelew kredytu na konto bankowe w miejscowości Bobrowniki?

W świetle prawa, bank w miejscowości Bobrowniki powinien wydać decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego w ciągu 21 dni od dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów. Realnie jednak czas oczekiwania wynosi ok. 4-6 tygodni - banki często proszą potencjalnego kredytobiorcę o dostarczanie kolejnych dokumentów, które mogą mieć wpływ na przyznanie kredytu.

Czy kredyt hipoteczny można spłacić w krótszym terminie?

Tak, spłata kredytu hipotecznego w krótszym terminie jest możliwa, jednak przed podjęciem decyzji o szybszej spłacie zobowiązania, warto dokładnie przeanalizować umowę kredytową. Może okazać się, że bank będzie żądał prowizji za szybszą spłatę kredytu.

Po spłacie kredytu hipotecznego, należy pamiętać o wykreśleniu hipoteki z księgi wieczystej.