NIP-8 - informacje jak złożyć i wzór formularza 2024

Autor: Wiola Uljanowicz Weryfikacja: 17 czerwca 2024 2 min. czytania

Deklaracja NIP-8

Po wpisaniu spółki do KRS, należy podać w urzędzie skarbowym dane uzupełniające np. numer konta bankowego czy adres siedziby spółki. Aby to zrobić, trzeba złożyć osobny formularz, NIP-8. Jak i kiedy można złożyć deklarację NIP-8? Odpowiedzi znajdują się w poradniku.

Kiedy składa się deklarację NIP-8?

Formularz NIP-8 należy złożyć i wypełnić po zarejestrowaniu firmy w KRS. Dokument służy również do aktualizacji danych spółki, jeżeli uległy one zmianie. Dane zostaną przekazane przez urząd skarbowy do GUS i ZUS.

Termin składania NIP-8

Zgłoszenie należy złożyć:

  • 21 dni od dnia wpisu spółki do KRS,
  • 7 dni:
    • od dnia rozpoczęcia działalności – jeśli przedsiębiorca zamierza odprowadzać składki na ubezpieczenia społeczne,
    • od dnia zmiany danych spółki.

W przypadku niezłożenia deklaracji NIP-8 w terminie można złożyć do urzędu skarbowego pismo wyjaśniające → sprawdź, jak napisać czynny żal i pobierz wypełniony wzór.

Bądź na bieżąco

Zmiany w polskim prawie i nowe wnioski.
Zapisz się do newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Gdzie i jak złożyć formularz NIP-8?

Zgłoszenie NIP-8 można złożyć zarówno w formie papierowej, jak i e-deklaracji. Dokument można dostarczyć do urzędu skarbowego osobiście, przez pełnomocnika lub listownie. E-formularz można przesłać za pośrednictwem Portalu Podatkowego - elektroniczny dokument należy podpisać podpisem kwalifikowanym

Deklaracja NIP-8 - wzór PDF

Wyślij deklarację NIP-8 online

Podstawa prawna


Gdzie złożyć wniosek, druk (dokumenty) dot. sprawy - deklaracja NIP-8 w Twojej miejscowości?

Lista miejscowości

Dokument do pobrania - wzór PDF 2024

W ciągu 7 dni pobrano już 18,0 tys. dokumentów!

Jej doświadczenie jest nie tylko teoretyczne, ale również praktyczne, zdobyte w trakcie wielu własnych załatwianych spraw. To właśnie dzięki tym doświadczeniom z pierwszej ręki zyskała wiedzę na temat wszelkich pułapek, procedur, i nieoczywistych kroków, które trzeba podjąć w trakcie takich procesów.

W swoich tekstach jest nie tylko rzetelna i precyzyjna, ale także empatyczna. Rozumie frustrację i niepewność, jakie mogą towarzyszyć ludziom w trakcie załatwiania takich spraw, dlatego stara się przekazywać informacje w sposób prosty i zrozumiały dla każdego. Jej artykuły są nie tylko instrukcjami krok po kroku, ale również pełne praktycznych porad, jak unikać potencjalnych problemów oraz jak osiągnąć najlepsze rezultaty.

Czytaj więcej o autorze


O redakcji jakiwniosek.pl

Redakcja portalu jakiwniosek.pl to zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie administracji i urzędowych formalności. Dzięki naszej głębokiej wiedzy i zrozumieniu procesów urzędowych oferujemy użytkownikom rzetelne i przyjazne językowo instrukcje, które ułatwiają poruszanie się po skomplikowanym świecie wniosków i urzędów. Nasz zespół regularnie aktualizuje treści, dostosowując je do stale zmieniających się przepisów i potrzeb społeczeństwa. Na co dzień pomagamy wielu użytkownikom, czego potwierdzeniem są tysiące pozytywnych opinii. Z nami, biurokracja staje się prostsza i mniej stresująca!

Czytaj więcej o redakcji