O portalu


Wypełnianie i składanie wniosków krok po kroku

jakiwniosek.pl to źródło informacji dla osób, które stają przed wyzwaniem złożenia wniosku w urzędzie lub załatwienia sprawy urzędowej przez Internet.

2020_07_jakiwniosek_kreacje_reklamowe_1200x1200px_fb_wniosek_o_dowod.jpg
Nie taki diabeł straszny…

Znajdziesz tu napisane przyjaznym językiem instrukcje, dzięki którym krok po kroku przejdziesz przez wszystkie formalności - niezależnie od typu sprawy, rodzaju wniosku, właściwego organu czy miejsca zamieszkania lub prowadzenia biznesu.
Podpowiemy Ci, w jakim konkretnie urzędzie złożyć wniosek (np. wniosek o 500+) oraz jakich dokumentów będziesz potrzebować. Wyjaśnimy, jak napisać upoważnienie lub oświadczenie, jak wykupić OC czy wziąć kredyt - znajdziesz tu większość spraw, z którymi masz styczność na co dzień. Tam, gdzie to możliwe, załączamy gotowe wnioski do pobrania i wydrukowania oraz instrukcje ich wypełnienia.


Kategorie wniosków

Aby ułatwić Ci znalezienie potrzebnego wniosku lub innego pisma, sprawy i wnioski podzieliliśmy na kategorie tematyczne:

2020_07_jakiwniosek_kreacje_reklamowe_1200x1200px_fb_wniosek_paszport.jpg

 • Społeczeństwo – znajdziesz tutaj wszystkie informacje dotyczące świadczeń dla rodziny, np. programu 500+, wzory wniosków oraz linki do platformy on-line, poprzez którą złożysz wnioski bez wychodzenia z domu;

 • Obywatel – kategoria ta obejmuje wytyczne i wzory pism z zakresu spraw obywatelskich, jak wyrobienie nowego dowodu osobistego czy paszportu.

 • Komunikacja – tutaj zamieszczamy praktyczne porady dla obecnych i przyszłych kierowców, dotyczące m.in. rejestracji i wyrejestrowania samochodu czy wyrobienia karty parkingowej.

 • Zdrowie – jeśli interesuje Cię karta EKUZ, świadczenie pielęgnacyjne czy renta chorobowa, w kategorii tej znajdziesz wszystkie niezbędne wnioski.

 • Edukacja – ta kategoria powinna zainteresować w szczególności rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do szkoły podstawowej, a także uczniów, studentów i absolwentów ubiegających się o stypendium lub dofinansowanie z PUP.

 • Nieruchomości – w kategorii tej znajdziesz różne, przydatne informacje dla mieszkańców, np. wskazówki, jak otrzymać dodatek mieszkaniowy lub złożyć deklarację śmieciową.

 • Praca – to kategoria dedykowana osobom aktywnym zawodowo, które chcą skorzystać z przysługujących im praw pracowniczych i w tym celu potrzebują złożyć odpowiedni wniosek.

 • Firma – jeżeli planujesz założyć działalność gospodarczą albo już ją prowadzisz i potrzebujesz np. zezwoleń czy zaświadczeń, w tej kategorii znajdziesz niezbędne wnioski i informacje.

 • Prawo – znajdziesz tu wnioski i informacje na temat odrzucenia spadku, zgłaszania darowizn i innych kwestii prawnych.

 • Cudzoziemcy - w tej kategorii umieściliśmy instrukcje przydatne dla osób przybywających do nas z zagranicy, opisujące na przykład jak mogą zdobyć zezwolenie na pobyt i pracę czy wyrobić numer PESEL.

 • Podatki - to kategoria dla każdego podatnika, w której znajdują się przydatne informacje na temat składania rozliczeń i deklaracji podatkowych oraz zdobywania zaświadczeń.

 • Rolnictwo - jeśli posiadasz własne gospodarstwo rolne, ta kategoria może Cię szczególnie zainteresować. Znajdziesz w niej wnioski o różne dofinansowania prowadzenia działalności rolnej.


Nie taki diabeł straszny…

2020_07_jakiwniosek_kreacje_reklamowe_1200x1200px_fb_wniosek_oswiadczenie_o_dochodach.jpg

 • Kupiłeś nowy samochód, ale nie wiesz, gdzie i jak go zarejestrować?
 • Chcesz wyrobić dowód osobisty, ale wizyta w urzędzie Cię przeraża?
 • Właśnie zdałeś egzamin na prawo jazdy i zastanawiasz się, gdzie udać się z dokumentami?
 • Potrzebujesz pilnie uzyskać odpis aktu urodzenia, małżeństwa lub zgonu?
 • Ubiegasz się o kredyt lub inne świadczenie i musisz złożyć oświadczenie o dochodach?
 • Planujesz wakacje, ale nie masz ważnego paszportu?
 • Zastanawiasz się, czy należy Ci się becikowe?
 • Musisz złożyć deklarację podatkową, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Na jakiwniosek.pl znajdziesz gotowe odpowiedzi oraz instrukcje, jak wypełnić wniosek w danej sprawie. Z nami biurokracja nie przeraża, a wizyty w urzędach stają się bezstresową, rutynową czynnością. Nie taki diabeł straszny…

 


Milion użytkowników miesięcznie

Dzięki rzetelnym i aktualnym informacjom portal jakiwniosek.pl zdobył zaufanie użytkowników - odwiedzalność sięga miliona odwiedzających miesięcznie! 

wykres-milion-uzytkownikow.pngWasze zaufanie pozwala nam stale się rozwijać i tworzyć nowe treści, które ułatwią biurokrację i sprawią, że wizyta w urzędzie będzie przyjemna i bezbolesna. W końcu nie taki diabeł straszny!


Regularne aktualizacjelucek.jpg

Regularnie aktualizujemy bazę wiedzy i dodajemy aktualności, abyś zawsze był na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Aby nie zostać w tyle i nadążać za zmianami warunków przyznawania świadczeń, zapisz się do naszego newslettera - otrzymasz od nas maila, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje!

 

Dodatkowo prowadzimy także kanał w serwisie YouTube, Jaki Wniosek?, na którym znajdziesz instrukcje składania wniosków online w formie filmów. Zastanawiasz się, jak złożyć wniosek o 500 plus przez Internet? Nie jesteś pewien, czy zrobiłeś wszystko tak, jak trzeba? Zaufaj naszej maskotce  - Lucek Dobra Rada przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku, abyś niczego nie pominął! Dołącz do naszych subskrybentów - gwarantujemy, że załatwianie spraw urzędowych przez Internet nigdy nie było tak diabelnie proste!


Katalog Firm

Posiadasz własną działalność i szukasz nowych klientów? Na naszej stronie możesz zamówić wizytówkę dla swojej firmy, która będzie wyświetlała się na podstronie dopasowanej zarówno tematycznie, jak i terytorialnie. Dopasuj swoją działalność do jednej z ponad 300 spraw, wybierz pakiet odpowiadający Twoim potrzebom i zacznij promować się na jakiwniosek.pl! Nie czekaj i dodaj swoją wizytówkę już dziś!