Biuro paszportowe - kontakt, godziny otwarcia i rezerwacja kolejki

Weryfikacja: 29 kwietnia 2022


Znajdź w Twojej miejscowości

Lista miejscowości


Zobacz jakie sprawy załatwisz w terenowych oddziałów paszportowych

Biuro paszportowe

Planując wyjazd do kraju spoza Unii Europejskiej, należy posiadać paszport. Gdzie złożyć wniosek? Gdzie odebrać gotowy paszport? Poniżej przedstawiamy kilka informacji o Terenowych Punktach Paszportowych.

Czym zajmuje się Terenowy Punkt Paszportowy? 

Terenowy Punkt Paszportowy zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z paszportami. W takich punktach składa się wniosek o paszport, wniosek o paszport tymczasowy czy wniosek o paszport dla dziecka oraz odbiera już gotowy dokument. 

Gdzie znajdują się Terenowe Punkty Paszportowe?

Najczęściej główne oddziały paszportowe znajdują się w większych miastach → skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź, gdzie jest najbliższy punkt paszportowy w Twojej okolicy.

Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym w Polsce, bez względu na miejsce zamieszkania czy zameldowania.

Internetowa rezerwacja kolejki w punkcie paszportowym

Ponieważ wniosek o wydanie paszportu można złożyć wyłącznie osobiście w urzędzie, petenci muszą liczyć się z kolejkami. Z tego powodu większość oddziałów paszportowych uruchomiło system rezerwacji wizyt online, dzięki któremu wnioskujący o paszport może stawić się w urzędzie o konkretnej godzinie. Aby sprawdzić, czy wybrany oddział paszportowy umożliwia wcześniejsze zarezerwowanie kolejki, należy wejść na stronę internetową punktu.

Uwaga! W większości punktów paszportowych wcześniejsza rezerwacja wizyty jest obowiązkowa!