Biuro paszportowe - kontakt, druki do pobrania i rejestracja internetowa

Znajdź w Twojej miejscowości

Lista miejscowości


Terenowy Oddział Paszportowy umożliwia załatwienie 2 spraw

W celu załatwienia spraw w terenowych Oddziałów Paszportowych przygotowano druki do pobrania w popularnych formatach PDF lub DOC. Bardziej złożone zagadnienia zawierają wzory wypełniania dokumentów, a jeżeli sprawę można załatwić przez Internet - instrukcję prezentującą krok po kroku złożenie wniosku online.

Biuro paszportowe

Planując wyjazd do kraju spoza strefy Schengen, należy posiadać paszport. Gdzie złożyć wniosek? Gdzie odebrać gotowy paszport? Poniżej przedstawiamy kilka informacji o Terenowych Punktach Paszportowych. 

Czym zajmuje się biuro paszportowe? 

Terenowy Punkt Paszportowy zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z paszportami. W takich punktach składa się wniosek o paszport, wniosek o paszport tymczasowy czy wniosek o paszport dla dziecka oraz odbiera już gotowy dokument.

Gdzie znajdują się Terenowe Punkty Paszportowe?

Najczęściej główne oddziały paszportowe znajdują się w większych miastach → skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź, gdzie jest najbliższy punkt paszportowy w Twojej okolicy.

Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym w Polsce, bez względu na miejsce zamieszkania czy zameldowania.

Internetowa rezerwacja kolejki w punkcie paszportowym

Internetowa rezerwacja kolejki w punkcie paszportowym

Ponieważ wniosek o wydanie paszportu można złożyć wyłącznie osobiście w urzędzie, petenci muszą liczyć się z kolejkami. Z tego powodu większość oddziałów paszportowych uruchomiło system rezerwacji terminu wizyty online, dzięki któremu wnioskujący o paszport może stawić się w urzędzie o konkretnej godzinie. Aby sprawdzić, czy wybrany oddział paszportowy umożliwia wcześniejsze zarezerwowanie kolejki, należy wejść na stronę internetową punktu.

W większości punktów paszportowych wcześniejsza rezerwacja wizyty jest obowiązkowa!