Artykuły


 1. Aplikacja mObywatel w nowej odsłonie
  3 grudnia 2020

  Aplikacja mObywatel została drastycznie zmieniona. Uczyniono wszystko, aby jej interfejs był bardziej przyjazny dla obywateli chcących szybko i sprawnie zapoznać się z informacjami, których w danym momencie potrzebują.

 2. Pielęgnacja brwi i rzęs dzięki kosmetykom z drogeryjnej półki
  3 grudnia 2020 | Artykuł sponsorowany

  Brwi i rzęsy stanowią naturalną oprawę oczu, dodają spojrzeniu wyrazistości oraz mają duży wpływ na wygląd całej twarzy.

 3. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o dowodzie osobistym dla dziecka
  2 grudnia 2020

  Wyjazd dziecka za granicę nie zawsze musi wiązać się z wyrobieniem dla niego paszportu. Czasami wystarczy dowód osobisty! Do jakich krajów można podróżować na podstawie dowodu osobistego? Gdzie złożyć odpowiedni wniosek i ile czeka się na gotowy dokument? W tym artykule udzielimy odpowiedzi na te pytania!

 4. 500 plus dla nauczycieli – znamy szczegóły na temat nowego świadczenia dla pedagogów
  26 listopada 2020

  Minister Edukacji Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie w sprawie przyznania nauczycielom świadczenia w wysokości 500 złotych, które ma być przeznaczone na wydatki związane ze zdalnym nauczaniem. Szef resortu przedstawił szczegóły w kwestii przyznawania świadczenia i czasu jego obowiązywania.

 5. Zasiłek opiekuńczy na dziecko - kiedy i jak się o niego starać w dobie koronawirusa?
  25 listopada 2020

  Co zrobić, gdy twoje dziecko miało kontakt z osobą zarażoną? Jak rozpoznać objawy koronawirusa u swojej pociechy? Kiedy możesz starać się o zasiłek opiekuńczy? Właśnie takie pytania zadają sobie tysiące Polek i Polaków, w obawie o zdrowie i życie swojej rodziny.

 6. Garść podstawowych informacji o urlopie na żądanie!
  19 listopada 2020

  Każdy pracownik ma prawo do urlopu na żądanie i reguluje to Kodeks Pracy. W jakim wymiarze taki urlop przysługuje i co należy zrobić, aby go otrzymać? Jaki wniosek i kiedy należy złożyć oraz czy zawsze trzeba podać powód chęci skorzystania z urlopu?

 7. Rodzicu! Złóż wniosek o dodatkowe 300 zł na uczące się dziecko!
  18 listopada 2020

  Już tylko do końca listopada można składać wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki przyznawanej w ramach rządowego programu wsparcia rodzin „Dobry Start”. Rodzice mogą otrzymać 300 zł na każde uczące się dziecko. Kto może uzyskać dodatkowe świadczenie?

 8. Co powinna zawierać umowa kupna-sprzedaży samochodu?
  16 listopada 2020 | Artykuł sponsorowany

  ​​​​​​​Stworzenie prawidłowej umowy kupna-sprzedaży samochodu pozwala na uniknięcie wielu komplikacji i zabezpieczenie interesów obu stron transakcji.

 9. Czym jest podatek od nieruchomości i co powinieneś o nim wiedzieć?
  12 listopada 2020

  Właściciele nieruchomości takiej jak mieszkania, domy, garaże czy działki budowlane muszą liczyć się z tym, że będą mieli każdego roku do opłacania podatek od nieruchomości. Co to jest i dlaczego trzeba go płacić?

 10. Spore zmiany dla kierowców. Czym jest Pakiet Deregulacyjny?
  11 listopada 2020

  Od początku października kierowcy nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC. To zaledwie pierwsza ze zmian dla kierowców, a czeka nas ich o wiele więcej.

 11. Trwa loteria Powszechnego Spisu Rolnego 2020!
  6 listopada 2020

  Od 1 października do 30 listopada przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny 2020. Dla tych, którzy zdecydują się na spisanie przez internet, Główny Urząd Statystyczny przygotował specjalną atrakcję – Loterię Powszechnego Spisu Rolnego.

 12. Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na rekompensaty?
  5 listopada 2020

  Wprowadzenie strefy czerwonej w całym kraju wiąże się z tym, że po raz kolejny zamknięte zostały bary i restauracje. Od soboty, 24 października lokale gastronomiczne mogą wydawać jedzenie wyłącznie na wynos. Stanowi to ogromny cios dla powoli dochodzącej do siebie branży gastronomicznej, która bardzo mocno odczuła wiosenne zamknięcie.

 13. Studencie, pamiętaj o dostarczeniu zaświadczenia o kontynuowaniu nauki!
  29 października 2020

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do studentów, którzy pobierają rentę rodzinną, aby do końca października dostarczyli zaświadczenie, które potwierdzi kontynuowanie przez nich nauki na uczelni wyższej.

 14. Jak płacić ZUS
  26 października 2020 | Artykuł sponsorowany

  Opłacanie składek to obowiązek każdego przedsiębiorcy oraz pracodawcy. Bardzo często oba określenia idą ze sobą w parze, ponieważ osoba prowadząca działalność gospodarczą płaci ZUS nie tylko za siebie, ale także za osoby, z którymi ma zawartą m.in. umowę zlecenie lub o pracę.

 15. Kto może uzyskać certyfikat instalatora OZE wydawany przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego?
  26 października 2020 | Artykuł sponsorowany

  Montaż odnawialnych źródeł energii (OZE) powinien być przeprowadzany przez certyfikowanych instalatorów. Wydawaniem stosownych dokumentów zajmuje się Prezes Urzędu Dozoru Technicznego. Certyfikat instalatora nie każdy jednak może uzyskać. Jakie wymogi przedstawia UDT?

 16. Szykują się zmiany w programie Rodzina 500+?
  22 października 2020

  Program 500+ wszedł w życie w 2016 roku. Czy w 2021 roku możemy spodziewać się jego modyfikacji?

 17. Kupujesz używany samochód? Zwróć uwagę na historię pojazdu
  15 października 2020

  Zakup nowego samochodu z salonu dla wielu osób jest zbyt dużym wydatkiem. Poszukują one wówczas dla siebie wymarzonego pojazdu wśród samochodów oferowanych na rynku wtórnym.

 18. Powszechny Spis Rolny 2020 także w sieci
  7 października 2020

  Od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny. Główny Urząd Statystyczny przypomina, że rolnicy mają możliwość spisania się przez Internet. Jak to zrobić?

 19. Firma w czasie pandemii - samodzielna księgowość online na plus
  29 września 2020 | Artykuł sponsorowany

  Rok 2020 stał się tym, o którym wielu z nas chciałoby już zapomnieć, licząc na to, że zła passa zakończy się wraz z nastaniem nowego. Ogólnoświatowa pandemia COVID 19 sprawiła, że musieliśmy dostosować życie do nowych zasad. Także biznes musiał się przestawić na funkcjonowanie w nowej rzeczywistości.

 20. Wrześniowa nowelizacja prawa budowlanego
  14 września 2020

  Nowelizacja prawa budowlanego wchodzi w życie 19 września 2020 r.

 21. Pamiętaj o zaświadczeniu ze szkoły, gdy pobierasz rentę rodzinną
  7 września 2020

  Uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną powinni złożyć w ZUS zaświadczenie o kontynuowaniu nauki.

 22. Rozpoczęcie roku akademickiego
  25 sierpnia 2020

  Październik nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim decyzje dotyczące dalszej edukacji na uczelniach wyższych.

 23. Rok szkolny 2020/2021: zasiłek, wyprawka, terminarz dni wolnych. Sprawdź najważniejsze informacje
  14 sierpnia 2020

  Z początkiem września nasze dzieci pójdą do szkoły, która na nowo wypełni ich codzienne harmonogramy.

 24. Jesteś kierowcą lub chcesz nim zostać? Przeczytaj – prawo jazdy i inne ważne dokumenty.
  29 lipca 2020

  Kierowcą nazywamy osobę, która posiada zdobyła uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym lub też motorowerem. To umiejętność jego prowadzenia oraz znajomość przepisów Prawa Drogowego, potwierdzone zdaniem egzaminu na prawo jazdy. Przyjrzyjmy się, jakie dokumenty dla kierowcy trzeba posiadać oraz z jakimi sprawami należy udać się do Urzędu Komunikacji.

 25. Pracownik na wakacjach. Jakie prawa Ci przysługują? O czym warto pamiętać?
  21 lipca 2020

  Sezon urlopowy 2020 w pełni. Pogoda za oknem wyjątkowo piękna i pracownikom coraz trudniej o właściwą koncentrację. Myślą o wypoczynku nad wodą lub o wędrówkach po górach – o wszystkim, byle nie o pracy. To sygnał, że czas na urlop.

 26. Do jakich krajów podróżujemy z paszportem?
  25 czerwca 2020

  Sezon urlopowy właśnie się rozpoczyna i pada pytanie „gdzie spędzić wakacje: Polska czy zagranica?” Od czasu wejścia Polski do strefy Schengen podróżowanie do innych krajów stało się dużo prostsze, ponieważ konieczność posiadania paszportu została ograniczona.

 27. Program "Mój prąd"
  19 czerwca 2020

  Od  stycznia 2020 do końca roku (lub do wyczerpania alokacji środków) można składać wnioski zgłoszeniowe w drugim naborze do programu Mój prąd.

 28. Alimenty po polsku - kto i komu może je płacić?
  4 maja 2020

  Obowiązek alimentacyjny wobec krewnych, powinowatych i współmałżonka wynika z polskiego prawa. Ściągalność alimentów w Polsce jest jednak bardzo niska i wynosi ok. 13%.

 29. Badania lekarskie do pracy - kto i kiedy powinien je wykonać?
  27 kwietnia 2020

  Zgodnie z obowiązującym prawem, osoba bez ważnych badań lekarskich nie może być dopuszczona do pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest więc kierowanie na badania.