Deklaracja, Druk VAT 7 2021

Aktualizacja: 22 listopada 2021

VAT 7 - wzór do pobrania i informacje jak wypełnić online

Wypełnij deklarację VAT 7 online

Co to jest JPK VAT-7?

Deklarację VAT-7 składają przedsiębiorcy, którzy wyrazili chęć rozliczania się z urzędem skarbowym co miesiąc. Dotyczy to wszystkich właścicieli firm, których obowiązuje podatek VAT. Deklaracji nie muszą zatem składać przedsiębiorcy zwolnieni z podatku. Wraz z deklaracją VAT-7, podatnik musi także złożyć dokument JPK VAT.

Do kiedy należy złożyć deklarację VAT-7?

Przedsiębiorca jest zobowiązany do składania deklaracji VAT-7 i druku JPK VAT do 25. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.


Gdzie należy złożyć deklarację JPK VAT-7?

Podatnik musi złożyć deklarację VAT-7 do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Dokumenty można także wysłać na adres urzędu listem poleconym lub skorzystać z najbardziej rekomendowanego rozwiązania - wysłać deklarację przez Internet. Jest to możliwe dzięki portalowi e-Deklaracje.

Ile kosztuje złożenie deklaracji VAT-7?

Złożenie deklaracji jest bezpłatne.

Kara za niezłożenie deklaracji

Jeżeli podatnik nie złożył deklaracji skarbowej VAT-7, musi liczyć się z konsekwencjami. Przedsiębiorca może otrzymać karę grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności.  Najwyższy wymiar kary zasądza się przedsiębiorcom, jeżeli wartość ich uszczuplonego podatku przekroczy 10 000 złotych. Dodatkowo, dane podatnika trafią do Krajowego Rejestru Karnego.


Kto przyjmuje dokumenty dot. sprawy - deklaracja VAT 7 w Twojej miejscowości?

Nie widzisz swojej miejscowości? Sprawdź pełną listę i wybierz miejscowość odpowiednią dla siebie

Pobierz dokument - deklaracja VAT 7

Druk VAT 7 (PDF)

Pobierz dokument