Deklaracja, Druk VAT 7 2021

Aktualizacja: 2 sierpnia 2021

VAT 7 - wzór do pobrania i informacje jak wypełnić online

Wypełnij deklarację VAT 7 online

Co to jest JPK VAT-7?

Deklarację VAT-7 składają przedsiębiorcy, którzy wyrazili chęć rozliczania się z urzędem skarbowym co miesiąc. Dotyczy to wszystkich właścicieli firm, których obowiązuje podatek VAT. Deklaracji nie muszą zatem składać przedsiębiorcy zwolnieni z podatku. Wraz z deklaracją VAT-7, podatnik musi także złożyć dokument JPK VAT.

Do kiedy należy złożyć deklarację VAT-7?

Przedsiębiorca jest zobowiązany do składania deklaracji VAT-7 i druku JPK VAT do 25. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.


Gdzie należy złożyć deklarację JPK VAT-7?

Podatnik musi złożyć deklarację VAT-7 do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Dokumenty można także wysłać na adres urzędu listem poleconym lub skorzystać z najbardziej rekomendowanego rozwiązania - wysłać deklarację przez Internet. Jest to możliwe dzięki portalowi e-Deklaracje.

Ile kosztuje złożenie deklaracji VAT-7?

Złożenie deklaracji jest bezpłatne.

Kara za niezłożenie deklaracji

Jeżeli podatnik nie złożył deklaracji skarbowej VAT-7, musi liczyć się z konsekwencjami. Przedsiębiorca może otrzymać karę grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności.  Najwyższy wymiar kary zasądza się przedsiębiorcom, jeżeli wartość ich uszczuplonego podatku przekroczy 10 000 złotych. Dodatkowo, dane podatnika trafią do Krajowego Rejestru Karnego.


Gdzie można złożyć wniosek o deklarację VAT 7 w Twojej miejscowości?

Nie widzisz swojej miejscowości? Sprawdź pełną listę i wybierz miejscowość odpowiednią dla siebie

Pobierz dokument - deklaracja VAT 7

Druk VAT 7 (PDF)

Pobierz dokument