Deklaracja DSF-1 - informacje jak złożyć i wzór deklaracji 2024

Autor: redakcja jakiwniosek.pl Weryfikacja: 7 września 2023

DSF-1

Deklaracja DSF-1 służy do wykazania wysokości daniny solidarnościowej. Czym jest danina solidarnościowa? Kto i do kiedy musi złożyć deklarację DSF-1? Jak złożyć deklarację w wersji papierowej i online?

Kto musi złożyć DSF-1?

Do złożenia deklaracji DSF-1 zobowiązany jest podatnik, który ze względu na wysokość dochodów musi opłacić daninę solidarnościową.

Czym jest danina solidarnościowa?

Danina solidarnościowa to opłata odliczana od dochodów, jeżeli przekroczyły one 1000000 zł rocznie. Danina jest równa 4% od nadwyżki dochodu ponad wspomniane 1000000 zł.

Do kiedy należy złożyć deklarację DSF-1 i w jakim terminie ją wpłacić?

Deklarację o wysokości daniny solidarnościowej należy złożyć do 30 kwietnia i w tym samym terminie podatnik jest zobowiązany do zapłaty. 

W przypadku niezłożenia deklaracji DSF-1 w terminie można złożyć do urzędu skarbowego pismo wyjaśniające → sprawdź, jak napisać czynny żal i pobierz wypełniony wzór.

Bądź na bieżąco

Zmiany w polskim prawie i nowe wnioski.
Zapisz się do newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Jak złożyć deklarację DSF-1?

Deklarację DSF-1 można złożyć zarówno w formie papierowej do urzędu skarbowego, jak i elektronicznej, za pomocą Portalu Podatkowego (wymagany Profil Zaufany lub podpis kwalifikowany).

Wzór deklaracji DSF-1Wzór deklaracji DSF-1 online

Podstawa prawna


Gdzie złożyć wniosek, druk (dokumenty) dot. sprawy - deklaracja DSF-1 w Twojej miejscowości?

Lista miejscowości

Dokument do pobrania - wzór PDF 2024

W ciągu 7 dni pobrano już 30,1 tys. dokumentów!
Deklaracja DSF-1 [PDF]
Pobierz dokument

O redakcji jakiwniosek.pl

Redakcja portalu jakiwniosek.pl to zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie administracji i urzędowych formalności. Dzięki naszej głębokiej wiedzy i zrozumieniu procesów urzędowych oferujemy użytkownikom rzetelne i przyjazne językowo instrukcje, które ułatwiają poruszanie się po skomplikowanym świecie wniosków i urzędów. Nasz zespół regularnie aktualizuje treści, dostosowując je do stale zmieniających się przepisów i potrzeb społeczeństwa. Na co dzień pomagamy wielu użytkownikom, czego potwierdzeniem są tysiące pozytywnych opinii. Z nami, biurokracja staje się prostsza i mniej stresująca!

Czytaj więcej o portalu