Wymeldowanie Komańcza online lub wniosek PDF wzór 2022

Weryfikacja: 18 sierpnia 2022

Wymeldowanie

Przy zmianie miejsca stałego pobytu, konieczne jest dokonanie wymeldowania z obecnego miejsca zamieszkania. Jak się wymeldować? Jakich dokumentów będzie wymagał urząd i kiedy należy je złożyć? Czy można wymeldować się online? Jak wymeldować z mieszkania osobę w nim niezamieszkującą? Zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

Kto może się wymeldować?

Wymeldowania może dokonać każdy, kto jest zameldowany na pobyt stały lub czasowy i wyprowadza się z obecnego miejsca zamieszkania. Sprawę można załatwić również przez pełnomocnika, pod warunkiem że posiada pełnomocnictwo do wymeldowania.

Kiedy się wymeldować?

Wymeldowania można dokonać:

  • najpóźniej w dniu wyprowadzki z miejsca meldunku,
  • podczas meldowania się w nowym miejscu pobytu - urzędnik zamelduje wnioskującego w nowym miejscu i automatycznie wymelduje go ze starego. 

Uwaga! Osoby zameldowane na pobyt czasowy nie mają obowiązku się wymeldowywać. Podczas zameldowania, we wniosku meldujący się musi określić, jak długo będzie mieszkał w danym miejscu. Do urzędu powinien się zgłosić tylko w sytuacji, jeżeli chce się wymeldować wcześniej.

Ile kosztuje wymeldowanie?

Usługa jest bezpłatna.

Wymeldowanie osoby niemieszkającej

Wymeldowanie osoby niemieszkającej

Istnieją sytuacje, w których możliwe jest zwrócenie się do urzędu w miejscowości Komańcza z prośbą o wymeldowanie osoby, która nie mieszka w miejscu zameldowania. Niestety, do wymeldowania osoby nieobecnej nie wystarczy fakt, że nie przebywa ona w miejscu zameldowania. Wnioskujący musi udowodnić, że osobie, którą chce wymeldować, towarzyszą zamiary zamieszkania w innym miejscu. Wniosek o wymeldowanie osoby niemieszkającej należy złożyć w Urzędzie Miasta/Gminy w miejscowości Komańcza. Nie ma osobnego formularza do wymeldowania innej osoby - w tym celu należy dostarczyć do urzędu zwyczajny wniosek o wymeldowanie.


Wniosek o wymeldowanie z pobytu stałego lub czasowego

Wniosek o wymeldowanie z pobytu stałego i czasowego - wzór PDF

Aby dokonać wymeldowania z pobytu stałego lub czasowego, do urzędu wystarczy zabrać formularz zgłoszenia wymeldowania z miejsca pobytu stałego lub czasowego oraz dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Jak się wymeldować w miejscowości Komańcza? 

Aby się wymeldować, należy udać się z kompletem dokumentów do urzędu w miejscowości Komańcza, właściwym dla miejsca, w którym wnioskujący jest obecnie zameldowany.

Wymeldowanie online przez Internet

Wymeldowanie online przez Internet

Wymeldowania można dokonać również bez wychodzenia z domu, przez Internet, za pomocą e-formularza dostępnego na stronie gov.pl.

Uwaga! Wymeldowanie przez Internet wymaga posiadania Profilu Zaufanego lub podpisu kwalifikowanego. 

Ile czeka się na wymeldowanie?

Wnioskujący zostanie wymeldowany przez urzędnika zaraz po przyjęciu formularza.

W trakcie wymeldowywania można zawnioskować również o wydanie zaświadczenia o zameldowaniu lub jego braku w miejscowości Komańcza. Dokument stanowi potwierdzenie obecnego meldunku lub braku osób zameldowanych.


Gdzie załatwić sprawę wymeldowanie w miejscowości Komańcza?

Aby załatwić sprawę wymeldowanie w miejscowości Komańcza, należy skontaktować się z instytucją Urząd Gminy przy Komańcza 166.

Urząd Gminy w miejscowości Komańcza

Adres: Komańcza 166, 38-543 Komańcza

Godziny:  Otwarte do 15:00 więcej dni

pon-śr: 07:00-15:00
czw: 07:00-17:00
pt: 07:00-13:00
sob-niedz: nieczynne

Telefon: +48134677035 

Internet:  strona www e-mail

jakiwniosek.pl odwiedza ponad 900 000 użytkowników miesięcznie.


Jak załatwić sprawę wymeldowanie online?

gov.pl
Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.