Wywóz śmieci Kraków - cena oraz harmonogram odbioru i wywozu odpadów 2023

Harmonogram wywozu śmieci Kraków

Harmonogram wywozu śmieci w Krakowie

Harmonogram jest ustalany przez władze miejscowości Kraków i firmę zajmującą się odbiorem śmieci. Cenę za wywóz śmieci dla danego gospodarstwa wytycza się na podstawie wypełnionej deklaracji śmieciowej → dowiedz się, jak wypełnić deklarację śmieciową w Krakowie.
 
Harmonogram odbioru odpadów i ceny za wywóz śmieci powinny być dostępne na stronie internetowej urzędu w Krakowie, bądź na stronie firmy odpowiedzialnej za odbiór odpadów. Istnieje również możliwość sprawdzenia harmonogramu w aplikacji mobilnej Eco Harmonogram na systemy Android i iOS.

W ciągu roku zarówno harmonogram, jak i ceny za wywóz śmieci mogą się zmienić. Może to wynikać m.in. ze zmiany firmy odbierającej odpady.

Cena wywozu śmieci w Krakowie

Opłata za wywóz śmieci zależy od wielu czynników - m.in. od wielkości miasta, tego, czy odpady są segregowane czy też nie, a także od indywidualnych ustaleń firmy zajmującej się wywozem śmieci na terenie miejscowości Kraków. Aktualne stawki za wywóz odpadów można sprawdzić na stronie internetowej urzędu.

Bądź na bieżąco

Zmiany w polskim prawie i nowe wnioski.
Zapisz się do newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wywóz gruzu w Krakowie

Gruz należy od odpadów, których nie można się pozbyć poprzez wyrzucenie do śmietnika - przechowuje się go w specjalnych workach lub kontenerach, które następnie zostają zabrane i oprożnione przez zewnętrzną firmę. Jeżeli jego ilość jest niewielka, wywozu gruzu w Krakowie można dokonać samodzielnie, zawożąc go do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

Wywóz odpadów wielkogabarytowych w Krakowie

Koljenym rodzajem odpadów, których nie tak łatwo się pozbyć, są tzw. wielkogabaryty, czyli na przykład meble. Wywozu odpadów wielkogabarytowych w Krakowie dokonuje podmiot, z którym miejscowość Kraków podpisała umowę na wywóz odpadów (według ustalonego wcześniej harmonogramu), a także zewnętrzne firmy. Wielkogabaryty można także wywieźć samodzielnie do PSZOK, jednak z uwagi na duże rozmiary odpadów, często jest to niemożliwe. 

Gdzie załatwić sprawę wywóz śmieci w Krakowie?

Aby załatwić sprawę wywóz śmieci w Krakowie, należy skontaktować się z instytucją Urząd Miasta przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, lub z 1 inną instytucją.

Urząd Miasta w Krakowie

Adres: pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków

Godziny:  Otwarte w poniedziałek od 07:30 więcej dni

pon-pt: 07:30-15:30
sob-niedz: nieczynne

Telefon: +48126161200 

Internet:  strona www e-mail rezerwacja kolejki

Urząd Miasta w Krakowie

Adres: ul. Wielicka 28a, 30-552 Kraków

Godziny:  Otwarte w poniedziałek od 07:40 więcej dni

pon-pt: 07:40-15:15
sob-niedz: nieczynne

Telefon: +48126161207 

Internet:  strona www e-mail rezerwacja kolejki

jakiwniosek.pl odwiedza ponad 900 000 użytkowników miesięcznie