Wywóz śmieci Gdynia - cena oraz harmonogram odbioru i wywozu odpadów 2023

Harmonogram wywozu śmieci Gdynia

Harmonogram wywozu śmieci w Gdyni

Harmonogram jest ustalany przez władze miejscowości Gdynia i firmę zajmującą się odbiorem śmieci. Cenę za wywóz śmieci dla danego gospodarstwa wytycza się na podstawie wypełnionej deklaracji śmieciowej → dowiedz się, jak wypełnić deklarację śmieciową w Gdyni.
 
Harmonogram odbioru odpadów i ceny za wywóz śmieci powinny być dostępne na stronie internetowej urzędu w Gdyni, bądź na stronie firmy odpowiedzialnej za odbiór odpadów. Istnieje również możliwość sprawdzenia harmonogramu w aplikacji mobilnej Eco Harmonogram na systemy Android i iOS.

W ciągu roku zarówno harmonogram, jak i ceny za wywóz śmieci mogą się zmienić. Może to wynikać m.in. ze zmiany firmy odbierającej odpady.

Cena wywozu śmieci w Gdyni

Opłata za wywóz śmieci zależy od wielu czynników - m.in. od wielkości miasta, tego, czy odpady są segregowane czy też nie, a także od indywidualnych ustaleń firmy zajmującej się wywozem śmieci na terenie miejscowości Gdynia. Aktualne stawki za wywóz odpadów można sprawdzić na stronie internetowej urzędu.

Bądź na bieżąco

Zmiany w polskim prawie i nowe wnioski.
Zapisz się do newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wywóz gruzu w Gdyni

Gruz należy od odpadów, których nie można się pozbyć poprzez wyrzucenie do śmietnika - przechowuje się go w specjalnych workach lub kontenerach, które następnie zostają zabrane i oprożnione przez zewnętrzną firmę. Jeżeli jego ilość jest niewielka, wywozu gruzu w Gdyni można dokonać samodzielnie, zawożąc go do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

Wywóz odpadów wielkogabarytowych w Gdyni

Koljenym rodzajem odpadów, których nie tak łatwo się pozbyć, są tzw. wielkogabaryty, czyli na przykład meble. Wywozu odpadów wielkogabarytowych w Gdyni dokonuje podmiot, z którym miejscowość Gdynia podpisała umowę na wywóz odpadów (według ustalonego wcześniej harmonogramu), a także zewnętrzne firmy. Wielkogabaryty można także wywieźć samodzielnie do PSZOK, jednak z uwagi na duże rozmiary odpadów, często jest to niemożliwe. 

Gdzie załatwić sprawę wywóz śmieci w Gdyni?

Aby załatwić sprawę wywóz śmieci w Gdyni, należy skontaktować się z instytucją Urząd Miasta przy Al. Piłsudskiego 52/54.

Urząd Miasta w Gdyni

Adres: Al. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia

Godziny:  Otwarte w środę od 08:00 więcej dni

pon-pt: 08:00-16:00
sob-niedz: nieczynne

Telefon: +48586688000 

Internet:  strona www e-mail rezerwacja kolejki

jakiwniosek.pl odwiedza ponad 900 000 użytkowników miesięcznie