Upoważnienie do rejestracji pojazdu - wzór pełnomocnictwa 2021 Gorzów Wielkopolski

Aktualizacja: 23 marca 2021


Upoważnienie do rejestracji pojazdu w Wydziale Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim

Podczas rejestracji pojazdu w Gorzowie Wielkopolskim powinni być obecni wszyscy jego współwłaściciele. Jeżeli któryś ze współwłaścicieli nie może stawić się w Wydziale Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim należy wypełnić upoważnienie do rejestracji pojazdu. Dzięki niemu formalności w urzędzie może dopełnić jeden z współwłaścicieli lub inna osoba, która otrzyma upoważnienie.

Ile wynosi opłata za upoważnienie do rejestracji pojazdu w Gorzowie Wielkopolskim?

Upoważnienie do zarejestrowania pojazdu w Gorzowie Wielkopolskim nie wiąże się z opłatą, jeśli pełnomocnictwa udzielasz najbliższym członkom rodziny (np. mąż, żona, ojciec, matka, syn, córka, brat, siostra). Jeżeli pełnomocnictwo dotyczy osoby spoza rodziny, opłata za upoważnienie wynosi 17 zł. Opłatę możesz uregulować przelewem na rachunek urzędu lub w kasie Wydziału Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim. W przypadku zapłaty przelewem należy wydrukować potwierdzenie i dołączyć do wniosku o rejestrację pojazdu w Gorzowie Wielkopolskim.


Jak napisać upoważnienie do Wydziału Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim?

W treści upoważnienia powinny znaleźć się informacje takie jak:

  • miejscowość i data,

  • tytuł pełnomocnictwa,

  • Twoje dane i osoby upoważnionej (imię i nazwisko, adres, numer PESEL, stopień pokrewieństwa),

  • informacja, do jakich czynności związanych z pojazdem upoważniasz wskazaną osobę (rejestracja pojazdu, odbiór dowodu rejestracyjnego itp.),

  • wskazanie auta, którego dotyczą czynności i podanie informacji takich jak: marka, model, numer rejestracyjny, numer nadwozia VIN,

  • Twój podpis.

Wzór upoważnienia do rejestracji pojazdu w Wydziale Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim

Pobierz wzór upoważnienia do rejestracji samochodu lub innego pojazdu w Wydziale Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim. Wzór został przygotowany do wydruku w formacie PDF i do edycji w formacie DOC.


Gdzie można złożyć wniosek o upoważnienie do rejestracji pojazdu w Gorzowie Wielkopolskim?

Nazwa instytucji Adres Numer telefonu
Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wielkopolskim w Gorzowie Wielkopolskim Ul. Pankiewicza 5-7
66 – 400 Gorzów Wielkopolski
+48957330435
Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolski w Gorzowie Wielkopolskim Myśliborska 34
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48957355723


Administrator serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte na stronach serwisu były aktualne, poprawne i kompletne. Administrator nie ponosi jednak odpowiedzialności za stosowanie udostępnianych wzorów dokumentów, a użytkownik na własną odpowiedzialność posługuje się zamieszczonymi w serwisie informacjami i dokumentami.