Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie szkolnej wyprawki!

Dobry Start to inicjatywa rządowa, która ma na celu wspieranie edukacji polskich dzieci. Program polega na przyznaniu jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów, niezależnie od rodzinnego dochodu. Wraz z początkiem wakacji ruszył nabór wniosków o to świadczenie.

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie szkolnej wyprawki!
Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie szkolnej wyprawki!

Dobry Start 2023 – najważniejsze informacje

Bez względu na dochód, rodzice mają możliwość otrzymania jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł na zakup podręczników i przyborów niezbędnych do nauki ich dziecka w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. 

Dobry Start jest dostępny dla dzieci do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie będzie przysługiwać do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Ruszył nabór!

Rozpatrywaniem wniosków, przyznawaniem i wypłatą świadczenia Dobry Start zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można złożyć tylko elektronicznie:

  • za pośrednictwem portalu informacyjno-usługowego Emp@tia,
  • przez bankowość elektroniczną,
  • portal PUE ZUS.

Nabór wniosków ruszył 1 lipca i potrwa do 30 listopada 2023 roku

Kiedy rodzina otrzyma świadczenie? 

Świadczenie zostanie wypłacone do 30 września, pod warunkiem złożenia wniosku w lipcu lub sierpniu. Jeśli wniosek zostanie złożony w późniejszym okresie, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia zajmie do 2 miesięcy od daty złożenia.

Co istotne, wypłata przyznanego świadczenia będzie dokonywana wyłącznie w formie bezgotówkowej, na konto bankowe wskazane przez wnioskodawcę.


Powiązana sprawa