Wywóz gruzu Warszawa - Śródmieście - kontener na gruz lub worek big bag

Autor: redakcja jakiwniosek.pl Weryfikacja: 30 grudnia 2023

Wywóz gruzu Warszawa - Śródmieście

Podczas remontu, często powstaje dużo gruzu. Jakie odpady można zaliczyć do gruzu? Jakie są jego rodzaje? Jak się go pozbyć w miejscowości Warszawa - Śródmieście i ile to kosztuje? Odpowiedzi na pytania znajdują się w poniższym poradniku.

Czym jest gruz?

Gruzem nazywamy wszelkie odpady powstałe po budowie, remoncie, rozbiórce i innych pracach budowlanych. Prawo budowlane klasyfikuje gruz poremontowy ze względu na zawarte w nim materiały na trzy grupy:

  • grupa pierwsza – fragmenty betonu, cegieł,
  • grupa druga – zmieszane odpady z grupy pierwszej + folia, plastikowe opakowania, butelki PET, drewno, złom i szkło,
  • grupa trzecia – odpady z grupy drugiej + worki, wiadra po malowaniu, styropian i inne poboczne odpady poremontowe.

Podział gruzu na grupy jest niezwykle istotny, ponieważ od tego, do jakiej grupy należą odpady, będzie zależał rozmiar kontenera na śmieci, a finalnie jego cena.

Bądź na bieżąco

Zmiany w polskim prawie i nowe wnioski.
Zapisz się do newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Sposoby na wywóz gruzu Warszawa - Śródmieście

Jak pozbyć się gruzu w miejscowości Warszawa - Śródmieście?

Gruz jest jednym z najbardziej uciążliwych rodzajów odpadów. Można pozbyć się go na kilka sposobów: 

  • korzystając z przywilejów dla mieszkańców miejscowości Warszawa - Śródmieście na darmowy odbiór gruzu (jeżeli gmina Warszawa - Śródmieście takowy oferuje) lub wywożąc go samodzielnie do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (bezpłatnie do wysokości ustalonego rocznego limitu odpadów w kg na lokal lub posesję),
  • wypożyczając kontener na odpady budowlane od firmy zajmującej się wywozem odpadów,
  • oddając gruz np. na potrzeby utwardzenia drogi dojazdowej.

Worek big bag na gruz Warszawa - Śródmieście

Worek big bag na gruz

Jeśli gruzu nie jest zbyt wiele, najprostszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z miejscowym przedsiębiorstwem usług komunalnych odpowiednim dla miejscowości Warszawa - Śródmieście w celu pobrania worka big-bag na gruz. Najczęściej w gminach, być może również w miejscowości Warszawa - Śródmieście przysługuje jeden lub 2 darmowe worki rocznie - za każdy kolejny trzeba będzie zapłacić. Cena za worek będzie zależała od jego zawartości oraz rozmiaru, gdyż na rynku dostępne są big-bagi o różnych wielkościach. Wywóz worka big bag z gruzem następuje w terminie ustalonym podczas odbierania worka. 

Kontener na gruz

Kontener na gruz Warszawa - Śródmieście

W przypadku większej ilości materiału do wywiezienia nie obejdzie się bez wynajmu kontenera na gruz od firmy oferującej taką usługę w miejscowości Warszawa - Śródmieście. Przed wypożyczeniem kontenera warto oszacować ilość odpadów i określić ich charakter, posiłkując się klasyfikacją gruzu. Wpłynie to na jego finalną wielkość i cenę. Nie trzeba martwić się o wywiezienie odpadów - firma, która wypożyczyła kontener, w umówionym terminie zabierze go z posesji - miejscowość Warszawa - Śródmieście nie tworzy odgórnego harmonogramu jak w przypadku wywozu śmieci w miejscowości Warszawa - Śródmieście.

Gdzie wywieźć gruz w miejscowości Warszawa - Śródmieście?

Jeżeli podczas remontu nie powstało zbyt wiele odpadów poremontowych, można podjąć się samodzielnej utylizacji gruzu. Zebrany gruz należy dostarczyć do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, podobnie jak odpady wielkogabarytowe w miejscowości Warszawa - Śródmieście.

Cennik wywozu gruzu w miejscowości Warszawa - Śródmieście

Wywóz gruzu cennik Warszawa - Śródmieście

W większości gmin na gospodarstwo domowe przysługują 1 lub 2 darmowe worki big-bag rocznie. Za każdy kolejny worek bądź kontener na gruz trzeba będzie zapłacić, a ceny ustalane są przez firmę zajmującą się wywozem gruzu na terenie gminy Warszawa - Śródmieście. Cena zależy przede wszystkim od pojemności kontenera lub worka oraz rodzaju gruzu.

Podstawa prawna  


Gdzie załatwić sprawę wywóz gruzu w miejscowości Warszawa - Śródmieście?

Aby załatwić sprawę wywóz gruzu w miejscowości Warszawa - Śródmieście, należy skontaktować się z instytucją Urząd Dzielnicy pod adresem ul. Nowogrodzka 43 w miejscowości , lub z 1 inną instytucją.

Urząd Dzielnicy w miejscowości Warszawa Śródmieście

adres: ul. Nowogrodzka 43, 00-950 Warszawa Śródmieście

tel. +48224439100 

strona www rezerwacja kolejki

Otwarte w poniedziałek od 08:00 godziny otwarcia

pon-pt: 08:00-16:00
sob-niedz: nieczynne

Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich w miejscowości Warszawa Śródmieście

adres: ul. Leona Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa Śródmieście

tel. +48224432900 

strona www e-mail rezerwacja kolejki

Otwarte w poniedziałek od 08:00 godziny otwarcia

pon: 08:00-18:00
wt-pt: 08:00-16:00
sob-niedz: nieczynne

O redakcji jakiwniosek.pl

Redakcja portalu jakiwniosek.pl to zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie administracji i urzędowych formalności. Dzięki naszej głębokiej wiedzy i zrozumieniu procesów urzędowych oferujemy użytkownikom rzetelne i przyjazne językowo instrukcje, które ułatwiają poruszanie się po skomplikowanym świecie wniosków i urzędów. Nasz zespół regularnie aktualizuje treści, dostosowując je do stale zmieniających się przepisów i potrzeb społeczeństwa. Na co dzień pomagamy wielu użytkownikom, czego potwierdzeniem są tysiące pozytywnych opinii. Z nami, biurokracja staje się prostsza i mniej stresująca!

Czytaj więcej o portalu