Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza do udziału w Tygodniu Przedsiębiorcy!

7 czerwca 2021

W dniach od 21 do 25 czerwca odbędzie się Tydzień Przedsiębiorcy – w ramach obchodów Dnia Przedsiębiorcy, przygotowano szereg atrakcji, które mogą zainteresować zarówno obecnych, jak i przyszłych przedsiębiorców. Organizatorem wszystkich wydarzeń związanych z Tygodniem Przedsiębiorcy jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza do udziału w Tygodniu Przedsiębiorcy!
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza do udziału w Tygodniu Przedsiębiorcy!

Wielkie obchody Dnia Przedsiębiorcy

21 czerwca przypada Dzień Przedsiębiorcy – z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii organizuje serię wydarzeń, związanych właśnie z obchodami tego święta. Od 21 do 25 czerwca, przedsiębiorcy będą mieli okazję wziąć udział w przeróżnych szkoleniach, które z pewnością poszerzą ich kompetencje. W ramach Tygodnia Przedsiębiorcy, przedstawiciele firm będą mogli skorzystać z organizowanych specjalnie spotkań, telekonferencji, webinarów oraz podcastów, podczas których będzie przekazywana im wiedza praktyczna z zakresu prowadzenia własnej działalności. Ministerstwo podkreśla, że udział w Tygodniu Przedsiębiorcy jest wspaniałą okazją do zdobycia nie tylko doświadczenia w prowadzeniu własnego biznesu, ale również kontaktów, które mogą w przyszłości znacznie ułatwić funkcjonowanie firmy na niestabilnym rynku. Dzięki nowym znajomościom, przedsiębiorcy będą mieli większe szanse na zaistnienie na rynkach Unii Europejskiej oraz tych pozaunijnych.

-W Polsce mamy obecnie w rejestrze CEIDG 2 mln 574 tys. aktywnych firm i jest to najwyższy wynik z ostatnich trzech lat. To także miara siły polskich przedsiębiorców, którzy w obliczu pandemii COVID-19 wykazali się ogromną pracowitością, zaradnością i kreatywnością, zachowując kilka milionów miejsc pracy – czytamy na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Program Tygodnia Przedsiębiorcy

W ramach Tygodnia Przedsiębiorcy, odbędzie się seria spotkań ze specjalistami, którzy przekażą praktyczną wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z m.in. Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Instytutem Techniki Budowlanej. Poniżej przedstawiamy kalendarium spotkań w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy.

  • 21 – 25 czerwca 2021r. – Mierzymy w przyszłość! Konsultacje działalności badawczo-rozwojowej z przedsiębiorcami
  • 22 czerwca 2021r., godzina 11:00 – 13:00 – Webinarium „Wspieramy eksport polskich wyrobów budowlanych”
  • 23 czerwca 2021r., godzina 10:00 – 14:00 – Szkolenie „Geoportal w biznesie”
  • 23 czerwca 2021r., godzina 13:00 – 17:00 – Debata „Aspekt Prawny w działalności MŚP”
  • 24 czerwca 2021r., godzina 10:00 – 13:00 – Seminarium Informacyjne – Polskie Mosty Technologiczne.

Ze względu na pandemię koronawirusa, wymienione wyżej wydarzenia odbywają się w formie online. Wyłącznie konsultacje z przedsiębiorcami odbywają się również stacjonarnie w Kielcach, Skarżysku, Końskich, Starachowicach, Włoszczowej i Jędrzejowie. 

Cele organizacji wydarzeń

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii tłumaczy, że organizacja wydarzeń w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy ma na celu wskazanie przedsiębiorcom nowych dróg rozwoju swoich biznesów. Wiele zmian wymusiła pandemia – teraz, gdy sytuacja jest już nieco ustabilizowana, możliwe jest rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne. Spotkania ze specjalistami mają na celu pokazanie przedsiębiorcom sposobów na uelastycznienie swoich działań, wprowadzenie kolejnych innowacji oraz większy rozwój w kierunku wybranej branżowej specjalizacji. W trakcie organizowanych webinarów, właściciele firm dowiedzą się m.in. jak umocnić swoją pozycję na rynku, jak nawiązać współpracę z zagranicznymi partnerami, gdzie szukać wiedzy na temat prowadzenia działalności i jak wykorzystać szybko zachodzące zmiany w otoczeniu gospodarczym aby wzmocnić jakość swoich produktów, usług oraz technologii.