Zapisz się na bezpłatne szkolenie z e-usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego!

Rybnicki Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z urzędem skarbowym organizują specjalny webinar, podczas którego uczestnicy będą mogli zadawać pytania związane z Platformą Usług Elektronicznych PUE ZUS oraz ePUAP. Wydarzenie odbędzie się już 7 maja.

Zapisz się na bezpłatne szkolenie z e-usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego!
Zapisz się na bezpłatne szkolenie z e-usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego!

Rozwiej wszelkie wątpliwości!

Załatwianie spraw urzędowych przez Internet stało się powszechne, jednak nadal wiele osób ma problemy z używaniem przeróżnych platform do tego stworzonych. W tym celu rybnicki Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z urzędem skarbowym organizują szkolenie z zakresu korzystania z platform elektronicznych PUE ZUS oraz e-Urzędu Skarbowego. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli zadawać pytania związane z załatwianiem spraw urzędowych przez Internet. 

- Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu. Podczas spotkania eksperci przedstawią najważniejsze zagadnienia z zakresu e-usług obu instytucji, co więcej wyjaśnią wątpliwości, z jakimi najczęściej w tych kwestiach zgłaszają się klienci, i które sprawiają im najwięcej problemów. Korzystanie z e-urzędu to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale też możliwość składania wniosków z dowolnego miejsca w kraju i za granicą. Wówczas do kontaktu wystarczy tylko komputer z podłączeniem do Internetu - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa śląskiego.

Jak wziąć udział?

Webinar odbędzie się 7 maja o godzinie 10:00 na platformie internetowej Cisco Webex Meeting. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się do czwartku, 6 maja, dzwoniąc pod numer 32 4391 146. Konieczne jest posiadanie urządzenia z dostępem do Internetu: komputera, laptopa, tabletu lub smartphone’a. Oto lista zagadnień, które zostaną poruszone na spotkaniu:

  • Jak korzystać z Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS?
  • Jak zarezerwować wizytę w ZUS?
  • Jakie dane są dostępne na PUE ZUS w zakresie nieobecności pracowników (e-ZLA, kwarantanna etc.)
  • e-PUAP potrzebny do załatwiania spraw w ZUS
  • Udzielanie pełnomocnictw 
  • Tworzenie potwierdzeń
  • Nowości w zakresie obsługi klientów w urzędzie skarbowym: korzystanie z e-Urzędu Skarbowego, e-wizyty.

W obecnych czasach warto korzystać z dobrodziejstw Internetu i załatwiać sprawy urzędowe z domu, bez konieczności wizyty w urzędzie. Webinar jest świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat platform usług elektronicznych i ich działania.