Termin składania wniosków na rozwój usług rolniczych wydłużony!

12 stycznia 2021 | 2 min. czytania

Rolnicy mogą odetchnąć z ulgą. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin na składanie wniosków na rozwój usług rolniczych. Do kiedy rolnicy mogą składać stosowne dokumenty? Aż do 15 lutego!

Termin składania wniosków na rozwój usług rolniczych wydłużony!
Termin składania wniosków na rozwój usług rolniczych wydłużony!

Więcej czasu na złożenie wniosku

Ze względu na pandemię koronawirusa, wiele procedur urzędowych musiało się zmienić. Przez liczne utrudnienia w kontaktach międzyludzkich, wiele spraw można teraz załatwić za pośrednictwem platform internetowych. Wiele instytucji zdecydowało się na przedłużenie niektórych terminów, aby wszyscy mieli wystarczającą ilość czasu, aby załatwić swoją sprawę – tak stało się również w przypadku wniosku na rozwój usług rolniczych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji poinformowała, że termin składania dokumentów zostanie wydłużony do 15 lutego. 

- Chcemy, aby jak najwięcej zainteresowanych mogło skorzystać z takiego wsparcia. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorstwa, które już świadczą usługi na rzecz rolników, mogły rozwijać swoją działalność powiedziała Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Co można zyskać? 

Dofinansowanie ma na celu wspomagać rozwój rolniczej działalności. Składający wniosek może otrzymać nawet do pół miliona złotych! Refundacji podlega do 50% kosztów poniesionych w ramach rozwoju gospodarstwa. Obejmuje takie wydatki jak zakup nowych narzędzi, urządzeń i maszyn przydatnych w produkcji rolnej, sprzętu komputerowego i odpowiedniego oprogramowania potrzebnego do zarządzania przedsiębiorstwem i kontrolą świadczonych usług. Brane pod uwagę są również koszty różnej aparatury kontrolnej i pomiarowej oraz opłat za licencje i patenty. Sfinansowane ze środków nie mogą zostać zakup nieruchomości, koszty robót budowlanych oraz rzeczy używane. 

Procedura składania wniosków

Poprawnie wypełniony wniosek wraz z dokumentami można złożyć w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można tego dokonać osobiście lub przez wyznaczonego przez siebie pośrednika. Aby uniknąć wychodzenia z domu, możemy również wysłać dokumenty pocztą lub skorzystać z platformy ePUAP i wypełnić wniosek w Internecie. Przypominamy, że wnioski można składać do 15 lutego!