Szybko rozlicz podatek w usłudze Twój e-PIT!

28 lutego 2024 | 3 min. czytania

Sezon rozliczania PIT potrwa do 30 kwietnia 2024 roku. W tym czasie każda osoba fizyczna musi złożyć roczne zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego. Najszybszym sposobem do rozliczenia PIT jest usługa Twój e-PIT. W 2023 roku skorzystało z niej ponad 2 mln Polaków.

Szybko rozlicz podatek w usłudze Twój e-PIT!
Szybko rozlicz podatek w usłudze Twój e-PIT!

Czym jest usługa Twój e-PIT?

Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Wprowadzone ulgi, odliczenia i dodatkowe informacje automatycznie przenoszą się do odpowiednich załączników, co eliminuje konieczność wypełniania dodatkowych wniosków w celu rozliczenia podatku.

Usługa działa całą dobę, więc zeznanie podatkowe można wypełnić w każdej chwili. Dostęp do usługi oferuje e-Urząd Skarbowy

Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą w prosty i wygodny sposób rozliczyć PIT i szybko otrzymać zwrot podatku. Mają też dostęp do historii swoich e-PITów i do innych e-usług Krajowej Administracji Skarbowej oferowanych przez e-Urząd Skarbowy – mówi zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Małgorzata Krok.

Według ustaleń szefa KAS Marcina Łabody w 2023 roku z e-PIT-u skorzystało ponad 2 mln Polaków.

Kiedy można się rozliczyć z PIT-u?

W usłudze Twój e-PIT można rozliczać się w okresie od 15 lutego do 30 kwietnia 2024 roku. Jeżeli podatnik złoży w terminie swoje zeznanie podatkowe w formie dokumentu elektronicznego, zwrot nadpłaty otrzyma w ciągu 45 dni od złożenia zeznania. Nieco dłużej poczekają osoby, które zdecydowały się na deklarację papierową, ponieważ zwrot nadpłaty wpłynie na ich konto dopiero po 3 miesiącach. 

Aby sprawdzić status zwrotu nadpłaty, można skorzystać z usługi „Zwroty podatków” dostępnej po zalogowaniu się do e-Urzędu Skarbowego. Ta usługa umożliwia uzyskanie informacji na temat aktualnego statusu zwrotu, daty przeprowadzenia zwrotu oraz ewentualnego zaliczenia nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.

Jak się zalogować do e-Urzędu Skarbowego?

Do usługi można zalogować się na wiele sposobów. Między innymi przez:

 • profil zaufany
 • e-Dowód,
 • bankowość elektroniczną,
 • aplikacje mObywatel.

Ponad 1 mln formularzy w lutym 2024 roku!

Ministerstwo Finansów poinformowało 18 lutego 2024 roku, że już ponad 1 mln obywateli rozliczyło swój PIT dzięki usłudze Twój e-PIT

Usługa Twój e-PIT cieszy się ogromną popularnością. Mamy już ponad 1 mln złożonych zeznań w systemie. Zachęcam do korzystania z Twój e-PIT, a także pozostałych usług, które oferujemy w e-Urzędzie Skarbowym – mówi szef KAS Marcin Łoboda.

Podatnicy korzystający z usługi złożyli między innymi: 

 • 919 tys. deklaracji PIT-37,
 • 38,5 tys. deklaracji PIT-28,
 • 18 tys. deklaracji PIT-38,
 • 21 tys. deklaracji PIT-36,
 • 0,7 tys. deklaracji PIT 36L,
 • 1,7 tys. oświadczeń PIT-OP,
 • 1,1 tys. deklaracji PIT-DZ.

Powiązane sprawy


Powiązane tagi