Rodzice mogą już składać wnioski o 300 plus

1 lipca ruszył nabór wniosków w ramach programu Dobry Start 300 plus. Rodzice mają szansę otrzymać 300 złotych na wyprawkę szkolną dla swojej pociechy. Jak wygląda procedura składania wniosku? Podpowiadamy.

Rodzice mogą już składać wnioski o 300 plus
Rodzice mogą już składać wnioski o 300 plus

Ruszył kolejny nabór

1 lipca wystartował nabór wniosków do programu Dobry Start 300 plus. Otrzymane w ramach świadczenia 300 złotych można przeznaczyć na zakup wyprawki szkolnej dla dziecka w wieku szkolnym. Ze świadczenia nie mogą skorzystać dzieci w wieku przedszkolnym oraz studenci. Przysługuje za to uczniom do 20. roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych – do 24 lat. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski w ramach programu 300 plus można składać wyłącznie online, poprzez bankowość internetową, platformę PUE ZUS oraz portal Emp@tia. Za rozpatrzanie dostarczonych wniosków odpowiada Zakład Ubezpieczeń Społecznych – w razie jakichkolwiek problemów należy zgłosić się do najbliższego oddziału ZUS. W przypadku nieposiadania dostępu do Internetu ZUS oferuje możliwość skorzystania z komputerów umieszczonych w oddziałach.


Powiązana sprawa