Płatność Blikiem w mObywatel

10 lipca 2023

Bank Gospodarstwa Krajowego do obsługi płatności podatkowych i administracyjnych w aplikacji mObywatel wybrał usługę Blik. Ma to związek z jej popularnością i niskim kosztem użytkowania. Premiera pełnej wersji aplikacji będzie miała miejsce 14 lipca 2023 roku.

Płatność Blikiem w mObywatel
Płatność Blikiem w mObywatel

ePłatności w mObywatel 

Jak można przeczytać w projekcie ePłatności w aplikacji mObywatel – w najnowszej wersji aplikacji można znaleźć usługę ePłatności, którą można dodać do swojego profilu w aplikacji. Internetowe płatności mają umożliwić użytkownikom:

  • płacenie swoich zobowiązań finansowych wystawionych przez urząd, 
  • informowanie o nowych i  zbliżających się płatnościach, 
  • płatność metodą Blik, 
  • dostęp do potwierdzenia płatności, 
  • dostęp do archiwum opłat. 

Na stronie rządowej można zobaczyć makietę tego jak ma funkcjonować usługa ePłatności oraz listę urzędów, które będą taką korzystać z płatności internetowych.

Premiera aplikacji mObywatel 2.0 będzie mieć miejsce 14 lipca 2023 roku

Płatność Blikiem

W związku ze swoją popularnością, a także niskimi kosztami użytkowania Blik został wybrany przez BGK do obsługi płatności podatkowych i różnych opłat administracyjnych w aplikacji mObywatel – twierdzi Zbigniew Jagiełło z rady nadzorczej Blik, a także inicjator i współzałożyciel systemu Blik.

System Blik został opracowany i rozwijany przez spółkę Polski Standard Płatności (PSP). Wśród udziałowców tej spółki znajdują się renomowane instytucje finansowe, takie jak Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard. Dzięki ich zaangażowaniu i współpracy system Blik stał się popularnym rozwiązaniem umożliwiającym wygodne i bezpieczne dokonywanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych.

O popularności Blika świadczy fakt, że w pierwszym kwartale 2023 roku system ten był wykorzystywany do dokonywania płatności średnio 4,2 miliona razy dziennie, jak podaje Business Insider.

Dostępne usługi 

Nowa wersja aplikacji mObywatel ma być zintegrowana z:


Powiązane tagi