300 Plus. To ostatnia szansa na złożenie wniosku!

22 listopada 2021 | 2 min. czytania

Prezes ZUS, Gertruda Uścińska przypomina, że tylko do końca listopada możliwe jest złożenie wniosku w ramach programu „Dobry Start”. Kwotę 300 złotych można przeznaczyć na wyprawkę szkolną. 

300 Plus. To ostatnia szansa na złożenie wniosku!
300 Plus. To ostatnia szansa na złożenie wniosku!

Tylko do końca miesiąca, tylko przez Internet

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o możliwości złożenia wniosku w ramach programu „Dobry Start” – termin minie już 30 listopada. Wniosek w tej sprawie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, korzystając z PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. 300 złotych przyznawane w ramach świadczenia, wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy.

Wielu już złożyło

Prezeska ZUS przedstawiła dane, które pokazują, że spora część osób uprawnionych złożyła wniosek o 300 plus. W ramach programu wypłacono już 1,3 miliarda złotych na 4,3 miliona dzieci. Prezes ZUS zachęca wszystkie osoby uprawnione do otrzymania świadczenia, do jak najszybszego złożenia wniosku. Przypominamy, że termin mija 30 listopada!

300 plus – komu przysługuje?

Wnioski w ramach programu „300 plus” mogą składać osoby, które rozpoczęły rok szkolny. Kwota w wysokości 300 złotych ma być przeznaczona na wyprawkę szkolną. Świadczenie wypłacane jest na dziecko uczące się w szkole, do ukończenia przez nie 20  lub 24 lat, jeżeli dziecko jest osobą niepełnosprawną. Pieniądze trafią na konta osób uprawnionych w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Co ciekawe, świadczenie jest przyznawane bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. 


Powiązana sprawa