Odbiór dowodu rejestracyjnego Andrespol

Autor: Justyna Rudner 4 min. czytania

Odbiór dowodu rejestracyjnego Andrespol

Po zarejestrowaniu pojazdu kierowca musi czekać na wydanie “twardego” dowodu rejestracyjnego. Jak długo czeka się na jego wyrobienie? Kto może go odebrać? Co należy ze sobą zabrać do Wydziału Komunikacji w miejscowości Andrespol, aby otrzymać dokument? Odpowiedzi na pytania znajdują się w ponizszym poradniku.

Kiedy dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru?

Dowód rejestracyjny pojazdu powinien być gotowy do odbioru do 30 dni od złożenia wniosku

Jak sprawdzić, czy dowód rejestracyjny jest do odbioru?

Jednym z narzędzi, które umożliwia szybkie i proste sprawdzenie statusu dowodu rejestracyjnego jest serwis InfoCar. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego oraz 5 ostatnich znaków numeru nadwozia można poznać status wyczekiwanego dokumentu. Warto jednak pamiętać, że w serwisie widnieją dane dowodów rejestracyjnych, które są już w realizacji.

Proces sprawdzenia statusu w serwisie InfoCar wygląda następująco:

Należy wejść na stronę InfoCar i sprawdzić status dowodu w 3 krokach. Wystarczy:

  1. wpisać numer rejestracyjny pojazdu 
  2. wpisać ostatnich znaków numeru nadwozia z dowodu rejestracyjnego
  3. kliknąć “Sprawdź”.

Sprawdź status dowodu rejestracyjnego Info-Car

Na ekranie komputera powinien wówczas pojawić się status wybranego dowodu rejestracyjnego.

Istnieje także możliwość sprawdzenia statusu dowodu rejestracyjnego drogą telefoniczną. Wystarczy zadzwonić do wydziału komunikacji urzędu, w którym składano wniosek.

Jakie są statusy dowodów rejestracyjnych?

Podczas sprawdzania statusu dowodu rejestracyjnego w serwisie InfoCar, na ekranie może wyświetlić się jedna z trzech informacji. Są to:

  • “Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne” - komunikat oznacza, że nadal trzeba czekać na wydanie dokumentu.
  • “Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru” - w tym przypadku komunikat jest jasny - można udać się do wydziału komunikacji, gdyż dowód rejestracyjny jest gotowy do odbioru.
  • “Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany” - taki komunikat pojawi się na ekranie w sytuacji, gdy do systemu zostaną wprowadzone niepoprawne dane, gdy wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego nie jest jeszcze rozpatrywany lub w sytuacji, gdy dokument został już odebrany.

Ile czasu jest na odbiór dowodu rejestracyjnego?

Dowód rejestracyjny powinien zostać odebrany do 30 dni od dnia złożenia wniosku - wtedy upływa okres ważności pozwolenia czasowego, uprawniającego do poruszania się pojazdem po polskich drogach.

Bądź na bieżąco

Zmiany w polskim prawie i nowe wnioski.
Zapisz się do newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Kto może odebrać dowód rejestracyjny?

Gdzie odebrać dowód rejestracyjny w w miejscowości Andrespol?

Dokument może odebrać właściciel lub współwłaściciel pojazdu. Jeżeli nie może tego zrobić osobiście, ma możliwość napisania upoważnienia do odbioru dowodu rejestracyjnego w miejscowości Andrespol - dzięki temu urzędnik będzie mógł przekazać dokument w ręce osoby upoważnionej.

Gdzie odebrać dowód rejestracyjny w miejscowości Andrespol?

Dokument będzie czekał na odbiór w Wydziale Komunikacji w miejscowości Andrespol, jeżeli wcześniej złożono w nim np. wniosek o rejestrację pojazdu w miejscowości Andrespol.

Co jest potrzebne do odbioru dowodu rejestracyjnego? 

Aby odebrać dokument, należy zabrać ze sobą do urzędu:

Co jest potrzebne przy odbiorze dowodu rejestracyjnego?

W dniu odbioru dowodu rejestracyjnego pojazd musi mieć ważne badanie techniczne wykonane np. na stacji kontroli pojazdów w miejscowości Andrespol.

Podstawa prawna


Gdzie załatwić sprawę odbiór dowodu rejestracyjnego w miejscowości Andrespol?

Nie znaleźliśmy w naszej bazie Wydziału Komunikacji w miejscowości Andrespol. Sprawy komunikacyjne załatwisz w urzędzie znajdującym się w siedzibie powiatu, do którego należy Twoja miejscowość.

Justyna to doświadczony urzędnik, który stara się zawiłości związane ze sprawami urzędowymi przekuć w łatwy i „przyswajalny” sposób dla każdego. Otwartość, znajomość trudnej tematyki „urzędniczej” i pokazanie, że nie taki diabeł straszny to jej życiowe motto.

Czytaj więcej o autorze


O redakcji jakiwniosek.pl

Redakcja portalu jakiwniosek.pl to zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie administracji i urzędowych formalności. Dzięki naszej głębokiej wiedzy i zrozumieniu procesów urzędowych oferujemy użytkownikom rzetelne i przyjazne językowo instrukcje, które ułatwiają poruszanie się po skomplikowanym świecie wniosków i urzędów. Nasz zespół regularnie aktualizuje treści, dostosowując je do stale zmieniających się przepisów i potrzeb społeczeństwa. Na co dzień pomagamy wielu użytkownikom, czego potwierdzeniem są tysiące pozytywnych opinii. Z nami, biurokracja staje się prostsza i mniej stresująca!

Czytaj więcej o redakcji