Rząd uruchamia portal na temat sztucznej inteligencji

20 grudnia 2021 | 2 min. czytania

Portal sztucznej inteligencji to nowe dzieło polskiego rządu. Na stronie znajdują się podstawowe informacje na temat AI, poradniki oraz materiały edukacyjne związane ze sztuczną inteligencją.

Rząd uruchamia portal na temat sztucznej inteligencji
Rząd uruchamia portal na temat sztucznej inteligencji

Portal na temat sztucznej inteligencji

Rząd uruchomił nowy portal na temat sztucznej inteligencji i jej rozwoju w Polsce. Pod adresem gov.pl/AI, każdy zainteresowany będzie mógł odnaleźć podstawowe informacje na temat AI. Portal ma pomóc przedsiębiorcom i urzędom ułatwić wdrażanie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, a także jej popularyzację w naszym kraju.

- Na portalu podpowiadamy, jak można wykorzystać AI, dbając o zgodność prawną i bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że dzięki temu zmotywujemy kolejne grupy zainteresowanych do realizacji wdrożeń opartych na sztucznej inteligencji – mówi Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Na portalu znajduje się dokumentacja "Polityka dla rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce od roku 2020", w której zawarto m.in. wszystkie działania i cele, które Polska powinna osiągnąć w najbliższych latach. Ponadto każdy może zapoznać się z poradnikami i materiałami edukacyjnymi, które mogą pomóc wielu przedsiębiorstwom we wdrożeniu AI w swoich firmach. Dla zainteresowanych umieszczono tam także proces rozwoju AI w całej Europie, a także szczegóły na temat prac Grupy Roboczej ds. sztucznej inteligencji.