Nowy program rządowy – dowiedz się, czym jest „Pstryk”!

26 stycznia 2021 | 2 min. czytania

Aby nauka mogła stale się rozwijać, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i wiedzy, do których dostęp często jest znacznie ograniczony. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi program „Pstryk!”. Na czym polega program i jak z niego skorzystać? Wszystko opisujemy w tym artykule!

Nowy program rządowy – dowiedz się, czym jest „Pstryk”!
Nowy program rządowy – dowiedz się, czym jest „Pstryk”!

Pstryk! – oświecenie dla nauki

„Pstryk!” to proste narzędzie, dzięki któremu możliwe jest znalezienie osób potrafiących odpowiedzieć na konkretne zapotrzebowanie technologiczne lub naukowo-badawcze. Takie działania mogą znacznie usprawnić stale rozwijającą się polską naukę i gospodarkę. Dzięki lepszemu dostępowi do sprzętu, który bardzo często jest trudno osiągalny, naukowcy z łatwością będą mogli kontynuować swoje badania. W bazie programu znajduje się kompletna lista Centrów Transferu Technologii oraz innych podmiotów, które podejmują podobne działania. 

Jak działa program? 

Kiedy na drodze do sukcesu napotykasz na problem natury naukowo-badawczej lub technologicznej, program „Pstryk!” może znacznie ułatwić ci zadanie. Wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na stronie programu, wypełniając specjalny formularz, w którym opisujemy, czego nam potrzeba. Następnie zgłoszenie zostanie przekazane do Brokerów informacji, którzy w kolejnym etapie przeanalizują zgłoszone zapotrzebowanie. Odpowiedz przygotowana przez Brokerów trafi z powrotem na portal "Pstryk!", który przygotuje i prześle zgłaszającemu odpowiedź, w której wskaże najlepszych specjalistów w danej dziedzinie. 

Zalety programu

Wielkim plusem powstania programu jest łatwiejszy dostęp do wybitnych specjalistów, którzy z pewnością będą w stanie odpowiedzieć na zgłaszane zapotrzebowanie. Oferowana przez „Pstryk!” baza Centrów Transferu Technologii jest kompletna i zawiera wiele podmiotów, które mogą usprawnić proces opracowywania innowacji. Dodatkowym atutem jest również bardzo szybki czas odpowiedzi. "Pstryk!" Odeśle listę kontaktów mogących odpowiedzieć na zgłoszone zapotrzebowanie w ciągu zaledwie 24 godzin! Na stronie programu zamieszczono również pełną listę Brokerów, do której dostęp może mieć każdy!