Dziś ostatni dzień na rozliczenie podatku!

2 maja 2022 | 2 min. czytania

Przypominamy, że dziś, 2 maja, mija termin składania rocznych zeznań podatkowych PIT. Rozliczenia można dokonać tradycyjnie, w formie papierowej, lub dużo wygodniej – przez portal Twój e-PIT.

Dziś ostatni dzień na rozliczenie podatku!
Dziś ostatni dzień na rozliczenie podatku!

Ostatni dzwonek!

Urzędy Skarbowe przypominają, że 2 maja mija termin złożenia zeznań PIT za 2021 rok. Po tym terminie zeznania PIT-37 oraz PIT-38 zostaną automatycznie zaakceptowane przez KAS – oznacza to, że podatnik nie będzie mógł zatwierdzić ani zmodyfikować swojego rozliczenia, nawet jeżeli pojawi się w nim błąd. 

Jak się rozliczyć?

Podatnik może rozliczyć się na 2 sposoby: tradycyjnie, w formie papierowej oraz przez Internet, za pomocą usługi Twój e-PIT oraz e-Deklaracje. Aby zatwierdzić rozliczenie bez wychodzenia z domu, należy zalogować się w usłudze e-Urząd Skarbowy za pomocą m.in. Profilu Zaufanego. Następnie wybrać deklarację i dokładnie sprawdzić jej dane. Jeżeli pojawi się w nich błąd, można je skorygować. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie i przesłanie deklaracji.

Duża część podatników zdecydowała się skorzystać z usługi Twój e-PIT

- Podatnicy złożyli około 5,9 mln deklaracji za pomocą usługi Twój e-PIT. Ta liczba już teraz jest rekordowa, a do zakończenia okresu rozliczeń na pewno jeszcze wzrośnie. Polecam naszą usługę, bo to najszybszy i najprostszy sposób na rozliczenie z urzędem skarbowym. – mówi minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Przekaż 1%

Rozliczenie przez Internet nie wyklucza możliwości przekazania 1% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego, również ze wskazaniem celu szczegółowego. Wystarczy złożyć oświadczenie PIT-OP.