Dostałeś e-maila o zwrocie podatku? Nie podawaj swoich danych!

23 listopada 2020

Ministerstwo Finansów ostrzega – oszuści rozsyłają maile informujące o możliwości wypłacenia zwrotu podatku z PIT. Nie dajcie się nabrać, gdyż mail ma na celu wykraść dane do waszej karty kredytowej, co może się skończyć wyczyszczeniem konta. 

Dostałeś e-maila o zwrocie podatku? Nie podawaj swoich danych!
Dostałeś e-maila o zwrocie podatku? Nie podawaj swoich danych!

Kreatywni oszuści

Od kilku dni na skrzynki e-mailowe Polaków trafiają wiadomości o rzekomej możliwości zwrotu podatku z PIT. Adres nadawcy nie wzbudza podejrzeń, gdyż mail został wysłany przez podatki.gov.pl. Okazuje się jednak, że zwrot podatku jest jednym wielkim oszustwem – kliknięcie w formularz ma na celu kradzież danych do karty kredytowej. Ministerstwo Finansów apeluje, aby pod żadnym pozorem nie podawać żadnych swoich danych. 

Podatniku, miej się na baczności!

Jeżeli otrzymasz maila informującego o możliwości uzyskania zwrotu podatku z PIT, niezwłocznie zgłoś ten fakt Krajowej Administracji Skarbowej. Rzeczniczka prasowa szefa KAS Anita Wielanek poinformowała Polską Agencję Prasową, że do Krajowej Administracji Skarbowej cały czas napływają zgłoszenia o otrzymaniu przez obywateli niebezpiecznych maili. 

- Krajowa Administracja Skarbowa nie jest autorem maila o zawiadomieniu o zwrocie kosztów. Przede wszystkim KAS nie prosi obywateli i podatników o numery kart kredytowych. Jest to próba wyłudzenia danych – powiedziała Anita Wielanek w rozmowie z PAP. 

Ministerstwo Finansów apeluje o rozwagę – mail jest oszustwem, więc nie należy klikać w zawarty w nim formularz ani tym bardziej nie podawać żadnych swoich danych. 

Niebezpieczny adres to hxxps://mirroir-grossissant.fr/wp-includes/www.podatki.gov.pl/