Gdzie uczyć się niemieckiego w Krakowie?

30 kwietnia 2021 | Aktualizacja: 14 maja 2021 | Artykuł sponsorowany

Szukasz kursów niemieckiego do pracy lub dla dzieci? Jak powszechnie wiadomo, język jest kluczem do sukcesu w dzisiejszych czasach. Warto wiedzieć gdzie się uczyć, aby jak najskuteczniej posługiwać się nim później w praktyce.

Gdzie uczyć się niemieckiego w Krakowie?
Gdzie uczyć się niemieckiego w Krakowie?

Język niemiecki jako narzędzie pracy

Znajomość języków obcych często wpływa na sukces zawodowy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy mnóstwo firm ma bezpośredni kontakt z klientami zza granicy. Jeśli chcesz nauczyć się języka niemieckiego stacjonując w Krakowie, warto zastanowić się nad szeroką gamą kursów, które oferuje Instytut Austriacki. Oprócz indywidualnych i grupowych zajęć na różnych poziomach można znaleźć także oferty dla firm. Ich tematyka, intensywność oraz grafik są dopasowane do potrzeb i omawiane z zainteresowanym. Instytut posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju kursów, jednak nie jest to jedyna opcja.

Jeśli chcesz wybrać się do pracy w Niemczech jako opiekun osób starszych, Instytut Austriacki posiada ofertę dedykowaną specjalnie temu zawodowi. Słownictwo medyczne i to potrzebne do funkcjonowania na co dzień są jednym z głównych elementów zajęć.

Jak pogodzić kursy z codziennymi wyzwaniami?

Nieregularny tryb życia, nieoczekiwane podróże i mnóstwo zajęć domowych nie będą już problemem. W Instytucie można wybrać dogodny termin zajęć grupowych (stacjonarnych lub on-line), uczyć się indywidualnie przez Skype lub skorzystać z intensywnych kursów weekendowych. Przewagą zajęć dla jednej osoby jest możliwość dopasowania tematyki do potrzeb klienta i ogromna elastyczność czasowa. Godziny można ustalać prawie dowolnie, a zajęcia odbywają się z każdego miejsca, w którym się znajdujesz. Jeśli pracujesz w trybie home office i chcesz pożytecznie wykorzystać czas spędzany przed komputerem, warto rozważyć właśnie takie kursy.

Jak wybrać poziom kursów?

Jeśli powracasz do nauki niemieckiego po jakimś czasie i nie wiesz jaki poziom wybrać, Instytut Austriacki przychodzi z idealnym rozwiązaniem. Na samym początku można wypełnić test poziomujący, dzięki któremu dostaniesz się na zajęcia odpowiednie do umiejętności. Osoby początkujące również znajdą grupę dla siebie, gdzie będą uczyć się od podstaw.

W wypadku małej ilości wolnego czasu, warto rozważyć kursy ekspresowe. Ilość godzin zostaje zredukowana, jednak intensywność i praca własna stosunkowo wzrasta. Jest to dobra opcja jeśli potrzebujesz szybko i skutecznie nauczyć się języka niemieckiego. Po takim kursie możesz zdawać specjalny test - ÖSD Zertifikat, który zapewni dużo więcej możliwości np. w pracy lub na studiach za granicą.

Jeśli interesuje Cię język niemiecki, Kraków z Instytutem Austriackim na czele to wybór wart rozważenia.