Dlaczego warto zamieszkać w Piekarach Śląskich?

26 lipca 2021 | Aktualizacja: 16 grudnia 2021 | Artykuł sponsorowany

Zamknij oczy i przez chwilę pomyśl o wymarzonym miejscu do życia. Zastanów się nad lokalizacją, otoczeniem budynku, perspektywą zawodową i możliwościami, które zaoferuje Ci dane miejsce. Jeżeli wyobraziłeś sobie miasto, które każdego dnia będzie Cię w sobie rozkochiwać, a jednocześnie nie przytłoczy Cię nadmiarem wrażeń i tłumami, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci 5 powodów, dla których warto zamieszkać w Piekarach Śląskich!

Dlaczego warto zamieszkać w Piekarach Śląskich?
Dlaczego warto zamieszkać w Piekarach Śląskich?

Piekary Śląskie - miasto możliwości i rozwoju

Piekary Śląskie to miasto położone na Górnym Śląsku nad rzeką Brynicą, należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jest ono obecnie zamieszkiwane przez około 55 tysięcy mieszkańców. Miasto to, tuż po Jeleniej Górze, jest znane jako miejsce kultu maryjnego, przyciągając do siebie każdego roku pielgrzymów z całej Polski. 

Miasta na Śląsku od lat się zmieniają - dynamicznym rozwojem objęta jest nie tylko gospodarka i przemysł, ale również rynek pracy i atrakcyjność infrastruktury miasta. W Piekarach Śląskich pojawiły się nowe obiekty architektoniczne, z czego pozostała część budynków została poddana pracom renowacyjnym - wszystko w trosce o to, by mieszkańcom żyło się w nich komfortowo. 

Zalety mieszkania w mieście 

Poszukując nowego mieszkania lub domu stoimy przed wyzwaniem wyboru odpowiedniego miejsca do życia. Piekary Śląskie to z pewnością miasto, choć pozbawione wszystkich tych cech, które sprawiają, że miasto potrafi przytłoczyć. Dowiedz się dlaczego!

Miejsce dla każdego

Piekary Śląskie jak każde inne miasto pozwala na wybór lokalizacji, która najbardziej Ci odpowiada. Opcje do wyboru obejmują zarówno mieszkanie w centrum, jak i obrzeża miasta, w których odetniesz się przed hałasem i codziennym zgiełkiem. 

Bądź na bieżąco z kulturą

Piekary Śląskie dbają o swoich mieszkańców również pod względem dostępności i różnorodności wydarzeń kulturalnych. Spotkania autorskie, koncerty znanych i cenionych osobistości, wystawy - to jedynie część tego, co może Cię spotkać w tym mieście. Do śledzenia aktualności kulturalnych polecamy obserwowanie Dzielnicowych Domów Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury czy Miejską Bibliotekę Publiczną im. Teodora Heneczka. 

Atrakcje dla dzieci 

Rodziny z dziećmi z pewnością docenią szereg atrakcji znajdujących się w okolicy, a w szczególności: 

  • Kopiec Wyzwolenia w Piekarach, 
  • Aquapark w Tarnowskich Górach, 
  • Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie, 
  • Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko w Parku Śląskim, 
  • Planetarium w Chorzowie, 
  • Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, 
  • Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. 

Perspektywa zawodowa

Dzięki rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej i bliskości dróg ekspresowych dojazd do ościennych miast nie jest problemem. W związku z tym perspektywa zawodowa jest jedną z najbardziej perspektywicznych w okolicy. Na śląskim rynku pracy znajdzie się miejsce zarówno dla osób, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie, jak i rekinów danej branży, którzy poszukują nowych wyzwań. 

Gdzie zamieszkać?

Pozytywnie ocenianym aspektem życia w tym mieście w jest szeroki wachlarz możliwości dotyczących wyboru atrakcyjnego miejsca zamieszkania. Jedną z najnowszych inwestycji są mieszkania na sprzedaż w Piekarach Śląskich https://www.dombud.pl/oferta/mieszkanie/piekary-slaskie od dewelopera Dombud S.A. opisywanych jako miejsce, w którym żyje się komfortowo zgodnie z rankingiem jakości życia.