Ból zęba - jak radzić sobie z nim domowymi sposobami?

17 czerwca 2021 | Artykuł sponsorowany

Dolegliwości i bóle związane z uzębieniem to bardzo powszechny problem. Czasami ból jest na tyle intensywny, że nie możemy skupić się na niczym innym i od razu powinniśmy wdrożyć odpowiednie leczenie. Żadnego bólu zęba nie można lekceważyć, a im częściej się on pojawia, tym poważniejsze mogą być jego skutki i wówczas koniecznie musimy skontaktować się ze specjalistą. Zanim do tego dojdzie, w przypadku lekkiego i nieregularnego bólu zęba, możemy spróbować poradzić sobie z nim domowymi sposobami.


Ból zęba - jak radzić sobie z nim domowymi sposobami?
Ból zęba - jak radzić sobie z nim domowymi sposobami?

Jak poradzić sobie z bólem zęba w domowym zaciszu?

Sposób walczenia z bólem zęba w dużej mierze zależał będzie od natężenia a ból zęba, który odczuwamy. W przypadku małych dolegliwości, wystarczający może być już paracetamol, który powinniśmy brać zgodnie ze wskazaniami producenta oraz farmaceutów. Gdy ból zęba jest bardziej dokuczliwy to warto pomyśleć o mocniejszym preparacie, na przykład iibuprofenie lub spróbować żuć goździki, co jest jednym z popularnych domowych sposobów. Wszystko dlatego, że goździki działają przeciwbólowo.

W przypadku stanów zapalnych dziąseł, bardzo często stosuje się płukanki, które w domowych warunkach możemy przygotować przy pomocy rumianku lub szałwii. Wiele aptecznych preparatów również powstaje na ich podstawie. W przypadku dziur w zębach i oczekiwania na wizytę lekarska, możemy złagodzić ból zęba poprzez uzupełnienie ubytku wacikiem nasączonym olejkiem z goździków lub kroplami walerianowymi. To również dobry sposób na poradzenie sobie ze stanami zapalnymi. Jeżeli nie możemy poradzić sobie z bólem domowymi sposobami lub pojawił się obrzęk w jamie ustnej to koniecznie skontaktujmy się z dentystą.

Dbanie o zęby to podstawa, dlatego nie zwlekajmy z wizytą u stomatologa

To jak dbamy o nasze zęby, ma bardzo duży wpływ na kondycję całego naszego organizmu. Żadnych dolegliwości bólowych związanych z uzębieniem nie powinniśmy lekceważyć. T o właśnie od nich zaczyna się bardzo wiele innych chorób i odpowiednia profilaktyka i dbałość o zęby może im zapobiec. W związku z tym regularnie powinniśmy odwiedzać stomatologów na okresowe przeglądy stanu naszych zębów. Wówczas będziemy mogli upewnić się, że jest z nimi wszystko w porządku, lub w razie konieczności z odpowiednim wyprzedzeniem zareagujemy i wdrożymy skuteczne leczenie.

Ból zębów może pokrzyżować nam wiele planów i bardzo trudno z nim funkcjonować. Nie zawsze dostępne preparaty lub domowe sposoby są w stanie nam pomóc, a zwlekanie z wizytą u stomatologa może nas wiele kosztować. I nie chodzi tu tylko o stan naszego portfela, ale również, a może przede wszystkim o nerwy oraz cierpienie. Kontrola u dentysty może temu zapobiec.