Wnioski o 500 plus już od 1 lutego!

24 stycznia 2022 | 2 min. czytania

Z początkiem lutego będzie można składać wnioski o 500 plus na nowy okres rozliczeniowy. Przypominamy, że wraz z 2022 rokiem w życie weszło wiele zmian związanych z programem!

Wnioski o 500 plus już od 1 lutego!
Wnioski o 500 plus już od 1 lutego!

Wniosek o przedłużenie świadczenia dostępny od lutego

Rodzice dzieci do 18. roku życia już od 1 lutego będą mogli składać wnioski o przedłużenie świadczenia na okres od 1 czerwca 2022 do 31 maja 2023. To szczególnie ważne dla tych, którzy chcą przedłużyć wypłatę świadczenia – jeżeli rodzice nie złożą wniosku, wówczas świadczenie przestanie być wypłacane.

Zmiany w 500 plus 2022

Przypominamy, że wraz z nadejściem nowego roku, w programie 500 plus zaszło wiele istotnych zmian. Najważniejszą z nich jest zmiana sposobu składania wniosków – na ten moment formularz o przyznanie świadczenia można składać wyłącznie elektronicznie, poprzez platformę PUE ZUS, Empatia lub bankowość internetową. Osoby niemające dostępu do Internetu w domu nie muszą się obawiać – aby złożyć wniosek mogą udać się do najbliższego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i skorzystać z przygotowanych stanowisk komputerowych.

500 plus – komu przysługuje?

Świadczenie 500 plus jest przyznawane na każde dziecko w rodzinie do 18. roku życia. W przypadku 500 plus nie obowiązuje kryterium dochodowe, więc świadczenie przyznawane jest bez względu na sytuację finansową rodziny. Świadczenie jest przyznawane na rok – oznacza to, że rodzic musi cyklicznie składać wniosek o jego kontynuację. 500 plus przysługuje także seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Po więcej informacji na temat świadczenia i zasad jego przyznawania odsyłamy tutaj.


Powiązana sprawa