Program Telewizor+. Wysokość dofinansowania wzrosła o 150 złotych

4 kwietnia 2022 | Aktualizacja: 5 kwietnia 2022

Od jakiegoś czasu Polacy mogą wnioskować o dofinansowanie do zakupu nowego dekodera lub telewizora. Dotychczas można było uzyskać maksymalnie 100 złotych. Od środy, 30 marca, kwota ta wzrosła do 250 złotych.

Program Telewizor+. Wysokość dofinansowania wzrosła o 150 złotych
Program Telewizor+. Wysokość dofinansowania wzrosła o 150 złotych

Duże zainteresowanie

W związku ze zmianą standardu telewizyjnego rząd uruchomił program dopłat do zakupu dekodera lub telewizora. Dotychczas Polacy mogli otrzymać wsparcie w wysokości 100 złotych. Okazało się, że nowy program cieszy się sporą popularnością – do tej pory wnioski o przyznanie świadczenia złożyło 22 tysiące osób, zaś 8 tysięcy wydanych bonów zostało już zrealizowane. W związku z dużym zainteresowaniem rząd postanowił jeszcze bardziej uatrakcyjnić program.

Wyższe świadczenie

Od środy, 30 marca, Polacy mogą wnioskować o wyższe dofinansowanie zakupu dekodera lub telewizora – tym razem w wysokości do 250 złotych. Pomoc finansowa jest przyznawana w postaci bonu elektronicznego, który można wykorzystać w jednym z 2500 sklepów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Dofinansowania nie wydaje się w formie gotówkowej. Można je zrealizować do końca roku.

Jak wnioskować?

Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć wniosek w placówce pocztowej lub przez Internet, za pośrednictwem portalu gov.pl. Aby złożyć wniosek online, konieczne jest posiadanie profilu zaufanego, e-dowodu lub certyfikatu kwalifikowanego. Potwierdzenie złożenia wniosku i kod do bonu otrzymuje się zaraz po złożeniu dokumentów. 


Powiązana sprawa