Konto Przedsiębiorcy zastąpi system CEIDG!

23 lutego 2021 | Aktualizacja: 26 lipca 2021

System CEIDG wkrótce zupełnie zniknie – zostanie zastąpiony przez stronę biznes.gov.pl. Taką decyzję umotywowano faktem, że dzięki takiemu rozwiązaniu, wszystkie sprawy urzędowe będzie można załatwić w jednym miejscu, bez konieczności logowania się na kilka różnych platform.

Konto Przedsiębiorcy zastąpi system CEIDG!
Konto Przedsiębiorcy zastąpi system CEIDG!

Urzędy w sieci

Przez pandemię koronawirusa, wielu obywateli zaczęło załatwiać sprawy urzędowe on-line. Główną motywacją jest przede wszystkim bezpieczeństwo, jednak wielu przedsiębiorców podkreśla wygodę takiego rozwiązania – unika się wówczas czekania w długich kolejkach w urzędzie. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk przyznała, że użytkowanie platform internetowych urzędów przez firmy wzrosło o 32 procent od czasu wybuchu pandemii. Pewnym jest, że po pandemii obywatele nadal będą woleli korzystać z urzędów on-line, dlatego Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zapowiedziało kilka innowacji w kwestii portali urzędowych.

Połączenie systemów

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ogłosiło, że dojdzie do połączenia portalu biznes.gov.pl z internetowym rejestrem CEIDG. Będzie to spore ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy będą mogli załatwić wszystkie urzędowe sprawy w jednym miejscu, bez konieczności logowania się na kilka różnych platform. Do połączenia systemów ma dojść w drugim kwartale tego roku. Scalenie wiąże się z powstaniem specjalnego Konta Przedsiębiorcy, które będzie posiadać własną, spersonalizowaną treść. Na profilu będą pojawiały się sugestie dotyczące spraw do załatwienia, co ułatwi pracę przedsiębiorców. 

- To jest scalenie, centralizacja wiarygodnych i bezpiecznych platform, a raczej obszarów do wykorzystywania przez przedsiębiorców, a dodatkowo możliwość wielokrotnego korzystania z danych raz już wprowadzonych, dzięki czemu realizacja różnego rodzaju e-usług publicznych jest szybsza, prostszawyjaśniła Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. 


Powiązane sprawy