Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego PINB Kielce - kontakt i druki do pobrania

Autor: Magda Świerczek 2 min. czytania

Kontakt - adres, telefon i godziny otwarcia

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kielcach

adres: ul. Wrzosowa 44, 25-211 Kielce

tel. +48412001688 

strona www e-mail

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kielcach

adres: ul. Kozia 3, 25-514 Kielce

tel. +48413480366 

strona www e-mail

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego PINB umożliwia załatwienie 5 spraw

W celu załatwienia spraw w Powiatowych Inspektoratach Nadzoru Budowlanego PINB przygotowano druki do pobrania w popularnych formatach PDF lub DOC. Bardziej złożone zagadnienia zawierają wzory wypełniania dokumentów, a jeżeli sprawę można załatwić przez Internet - instrukcję prezentującą krok po kroku złożenie wniosku online.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego PINB w w Kielcach

Organ nadzoru budowlanego czuwa przede wszystkim nad przestrzeganiem przepisów zawartych w prawie budowlanym. Z jakimi sprawami budowlanymi należy zwrócić się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kielcach? Zapoznaj się z instrukcjami spraw i pobierz druki dla PINB Kielce.

Czym zajmuje się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) w Kielcach?

To instytucja, do której petenci zgłaszają się w pierwszej kolejności, chcąc załatwić sprawy budowlane w Kielcach. PINB Kielce jest organem pierwszej instancji, więc zajmuje się administracją w zakresie budownictwa i nadzoru budowlanego w powiecie. W PINB Kielce znajdują się również druki wniosków wymaganych do załatwienia spraw budowlanych.

Zadania nadzoru budowlanego w w Kielcach

Do zadań nadzoru budowlanego należą m.in.:

  • kontrola przestrzegania i stosowania przepisów prawa budowlanego;

  • przeprowadzanie kontroli trwających i zakończonych inwestycji budowlanych;

  • kontrola działania organów administracji architektoniczno-budowlanej;

  • badanie przyczyn powstawania katastrof budowlanych;

  • wykrywanie i rozpatrzanie spraw samowoli budowlanej (polegającej na wybudowaniu inwestycji bez wymaganego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia albo sprzecznie z pozwoleniem, lub zgłoszeniem).

Jakie sprawy można załatwić w Powiatowym Nadzorze Budowlanym w Kielcach?

Nadzór Budowlany w Kielcach rozpatruje sprawy, dla których pozwolenie na budowę w Kielcach wydał starosta powiatowy. Sprawy, w których organem decyzyjnym jest PINB w Kielcach to m.in.:

Każdy powiat i miasto na prawach powiatu posiada własny PINB. 

E-Budownictwo

E-Budownictwo

Wiele spraw załatwianych w organach nadzoru budowlanego za pomocą papierowych druków, można załatwić przez Internet, na platformie e-Budownictwo. Obecnie na portalu dostępne jest 25 wniosków, w tym wniosek o pozwolenie na użytkowanie w Kielcach i zawiadomienie o zakończeniu budowy w Kielcach.


Ekspert w dziedzinie spraw urzędowych — codziennie stawia czoła skomplikowanym wyzwaniom administracyjnym. Pełni rolę redaktora naczelnego serwisu, gdzie nadzoruje prace zespołu i dba o wysoką jakość publikowanych treści. Nieustannie dąży do doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania wiedzy. Dba o to, aby dzięki serwisowi, petenci byli w stanie szybko i bezproblemowo załatwiać sprawy urzędowe. Jej pasja do pracy oraz głęboka znajomość przepisów sprawiają, że jest cenionym autorytetem w swojej dziedzinie, a jej publikacje stanowią nieocenione źródło wiedzy.

Czytaj więcej o autorze


O redakcji jakiwniosek.pl

Redakcja portalu jakiwniosek.pl to zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie administracji i urzędowych formalności. Dzięki naszej głębokiej wiedzy i zrozumieniu procesów urzędowych oferujemy użytkownikom rzetelne i przyjazne językowo instrukcje, które ułatwiają poruszanie się po skomplikowanym świecie wniosków i urzędów. Nasz zespół regularnie aktualizuje treści, dostosowując je do stale zmieniających się przepisów i potrzeb społeczeństwa. Na co dzień pomagamy wielu użytkownikom, czego potwierdzeniem są tysiące pozytywnych opinii. Z nami, biurokracja staje się prostsza i mniej stresująca!

Czytaj więcej o redakcji