Studencie, pamiętaj o dostarczeniu zaświadczenia o kontynuowaniu nauki!

29 października 2020

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje do studentów, którzy pobierają rentę rodzinną, aby do końca października dostarczyli zaświadczenie, które potwierdzi kontynuowanie przez nich nauki na uczelni wyższej. W przeciwnym razie wypłata świadczenia zostanie wstrzymana. 

Studencie, pamiętaj o dostarczeniu zaświadczenia o kontynuowaniu nauki!
Studencie, pamiętaj o dostarczeniu zaświadczenia o kontynuowaniu nauki!

Studencie, nie zwlekaj!

Renta rodzinna jest wypłacana dzieciom do 16 roku życia, które straciły bliską osobę uprawnioną do pobierania emerytury. Jednak w przypadku, gdy dziecko decyduje się kontynuować edukację na uczelni wyższej, okres ten może się znacznie wydłużyć. Aby nie utracić prawa do świadczenia, studenci koniecznie muszą dostarczyć specjalne zaświadczenie o kontynuowaniu nauki, które wystawia szkoła lub uczelnia wyższa. 

Gdzie zdobyć zaświadczenie?

Zazwyczaj wydawaniem takich zaświadczeń zajmuje się dziekanat bądź sekretariat – w pandemicznej rzeczywistości jest możliwość otrzymania takowego zaświadczenia listownie lub drogą mailową. Wystarczy skontaktować się z dziekanatem i poprosić o rzeczone zaświadczenie.

- Szczególnie mówimy tutaj o studentach pierwszego roku, bo to właśnie oni kiedy przenoszą się do innego miasta mogą zapomnieć, że taki obowiązek na nich spoczywa. Szczególnie teraz, gdy najczęściej kontaktujemy się z uczelnią w formie elektronicznej powinniśmy o tym pamiętać – mówi Paweł Szkalej, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zachęcają, aby zaświadczenia o kontynuowaniu nauki wysyłać listownie na adres najbliższej placówki ZUS.