Najlepszy prezent dla 3-latka!

3 października 2023 | Aktualizacja: 4 października 2023 | Artykuł sponsorowany

Wybierając prezent dla 3-latka, warto wybrać coś, co uczy, ale jednocześnie można się tym świetnie bawić. 3-latki mają już swoje zainteresowania i ulubione bajki, dlatego najlepiej postawić na prezent z ulubioną postacią lub nawiązujący do zainteresowań malucha. Zobacz, jakie zabawki najlepiej sprawdzą się u 3-letnich dzieci i wybierz to, co najbardziej zainteresuje Twojego małego odkrywcę.

Zabawki na podwórko i do ogródka

Dzieci w tym wieku uwielbiają spędzać czas aktywnie i uczyć się poprzez zabawę. Dobrze radzą sobie już z bieganiem, skakaniem i świetnie utrzymują równowagę, dlatego można zdecydować się na prezent w postaci rowerka biegowego, hulajnogi lub rowerka z dodatkowymi bocznymi kółkami. Znając zainteresowania dziecka, można wybrać pojazd w jego ulubionym kolorze lub z postacią z bajki, którą najbardziej lubi.

3-letnie dzieci najchętniej cały dzień spędzałyby na dworze. Aby w tym czasie także uczyły się czegoś nowego, świetnie sprawdzą się różnego rodzaju zabawki do ogrodu, takie jak bramka do gry w piłkę nożną, mini kosz do koszykówki, a nawet gry planszowe w wersji XXL, jak np. popularny chińczyk. Takie zabawki pomogą aktywnie i wesoło spędzić czas całej rodzinie.

Zabawki edukacyjne i kreatywne dla małych odkrywców

3-letnie dzieci lubią także wszelkie zabawki kreatywne, edukacyjne oraz książki. Wybierając prezent, można zdecydować się na klocki, drewniane tory do zabawy pociągiem, a nawet eksperymenty do wykonania z rodzicami. Tego typu zabawki dla 3-latka będą rozwijały jego wyobraźnię i pomagały poznawać otaczający go świat w formie zabawy z najbliższymi. Do rozwijających wyobraźnię zabawek można zaliczyć także układanki, puzzle oraz wszystkie kuchnie dla dzieci, zabawkowe pralki i inne akcesoria domowe, które uczą dziecko zabawy "na niby".

Dzieci w tym wieku nadal lubią słuchać bajek czytanych przez rodziców. Dobrym pomysłem są książki o ulubionych bohaterach z bajek, a także wszystkie popularne wiersze, rymowanki oraz historie, które nie tylko bawią, ale także uczą i skłaniają malucha do przemyśleń. 3-latek to nadal bardzo małe dziecko, ale już teraz warto zarazić małego człowieka pasją do czytania, co z pewnością zaowocuje w późniejszych latach.

Wybór ciekawych prezentów dla 3-letnich dzieci jest spory i wybranie czegoś, co ucieszy zarówno malucha, jak i jego rodziców nie jest trudne. Zabawki dostępne aktualnie w sklepach są tak ciekawe i różnorodne, że dla każdego malucha można znaleźć coś, co z pewnością polubi.