Zarabiam na grach więcej niż moja matka

27 czerwca 2023 | Artykuł sponsorowany

Kto mógł wiedzieć jakieś 20 lat temu, że gry komputerowe mogą być dochodowe? A kto mógł przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości staną się świetną szkołą dla większości zawodów? Oczywiście prawie nikt, a nasi rodzice nie są wyjątkiem.

Zarabiam na grach więcej niż moja matka
Zarabiam na grach więcej niż moja matka

Krótko o moim dzieciństwie

Dzieciństwo spędziłem w typowej miejskiej dzielnicy: trzy czteropiętrowe bloki bez windy. Moją pierwszą zabawką był Pegasus, konsola do gier wideo. Nieco później zapoznałem się z PlayStation i Segą Saturn, a następnie w moim życiu pojawił się komputer. Cała ta różnorodność sprzętu pomagała nam dobrze się bawić nawet przy pochmurnej pogodzie lub deszczu. A moi rodzice w tym momencie byli spokojni.

"Odejdź od komputera!"

Czas, w którym dostałem komputer, był jednym z najtrudniejszych w moim życiu. A wszystko dlatego, że moi rodzice uważali, że:

  • komputer promował degradację;
  • że granie w gry nic nie da mojemu życiu;
  • Komputery tylko niszczą wzrok i mózg.

Słyszałem to wszystko kilkanaście razy. Poza tym miałem ograniczony czas spędzany przed komputerem: nie więcej niż godzinę dziennie. A ta godzina, według moich rodziców, miała wystarczyć na gry, komunikatory, fora i ściąganie muzyki.

Najciekawsze jest to, że ograniczenia nie były spowodowane moimi słabymi ocenami, ponieważ dobrze radziłem sobie w szkole. Moi rodzice po prostu nie rozumieli, że gry komputerowe mogą być czyimś hobby.

Jak gry komputerowe stały się moim zawodem

Podświadomie wybrałem swój zawód jeszcze w 2004 roku, kiedy przeglądałem rankingi gier komputerowych, o których można przeczytać więcej na Ranking-Online.pl. Byłem podekscytowany możliwością bycia jak twórcy artykułów. Pierwszy tekst napisałem w wieku 15 lat. Rok później śmigałem już na jakiejś stronie z grami, która pozwalała mi zdobywać gry za darmo.

Udało mi się rozwinąć w wybranej dziedzinie już na studiach, kiedy wyprowadziłem się od rodziców, wziąłem komputer i dostałem dużo wolnego czasu bez ograniczeń. Próbowałem nawet stworzyć własny magazyn online. Pod koniec 2010 roku duże wydawnictwo zaproponowało mi pracę. Prawdziwą. Za pieniądze i z umową.

Jak zarabia się na grach komputerowych?

Nie musisz powtarzać mojej drogi i skupiać się na artykułach. Są inne sposoby:

  • tworzenie gier;
  • testowanie;
  • projektowanie i wizualizacja.

Najbardziej znanym przykładem są cybersporty. To właśnie tam kręcą się wielkie pieniądze i eksperci świata gier. Możesz także tworzyć własne społeczności, prowadzić blogi i streamować. Możliwości jest mnóstwo! Trzeba tylko spróbować znaleźć tę właściwą.