Wynajem busa - wygodne podróżowanie większą grupą

14 czerwca 2023 | Artykuł sponsorowany

Podróżowanie stało się codziennością w naszym życiu przemieszczamy się z punktu a do punktu b, do pracy, na wakacje na różne spotkania. Podróżujemy samochodem pociągiem samolotem. Przemieszczamy się na krótszych i dalszych dystansach. Na co dzień do odbywania wyjazdów i podróży używamy samochodu osobowego jednak organizacja transportu dla większej grupy wiąże się to konieczność zaangażowania większego pojazdu. Rozwiązanie może być wynajem busa w firmie transportowej lub wypożyczenie busów w wypożyczalni.

Wynajem busa - wygodne podróżowanie większą grupą
Wynajem busa - wygodne podróżowanie większą grupą

Bus to potoczna nazwa pojazdu przeznaczonego do przewozu osób lub towaru. My przyjrzymy się tym pierwszym które tak pokrótce możemy podzielić na samochody osobowe do 9 miejsc łącznie z kierowcą oraz oraz pojazdy większe a więc takie które mają więcej niż 9 miejsc siedzących łącznie z miejscem kierującego pojazdem. Samochody te zgodnie z przepisami to są autobusy i aby móc skierować takim pojazdem Kierującym musi posiadać prawo jazdy kategorii D czyli autobus.

Wynajem busów z kierowcą czy bez.

Jeśli mamy zamiar pojechać na wakacje wraz z rodziną i znajomymi warto rozważyć opcję wypożyczenia busa takiego do dziewięciu miejsc. Wówczas na uprawnieniach prawo jazdy kategorii B a więc samochód osobowy możemy podróżować śmiało bez przeszkód po całej Europie. Atutem takiego przedsięwzięcia jest to że gdy poczujemy zmęczenia w każdej chwili może nas zmienić drugi kierowca aby pojechać dalej. Drugim rozwiązaniem jest wynajem busa w firmie transportowej świadczącej usługi przewozu osób. To w zasadzie dwa kompletnie różne rozwiązania o podobnej nazwie. Jakie plusy i minusy gwarantuje każdy z nich, przyjrzymy się w punktach.

Wypożyczenie pojazdu atuty:

  • Podróżujemy w samochodzie sami bez obcego kierowcy
  • Użytkujemy pojazd w ciągu doby tyle ile chcemy
  • Koszt wypożyczenia i obsługi pojazdu jest nieco mniejszy niż wynajęcie transportu

Minusy opcji pojazdu bez kierowcy:

  • Kaucja którą musimy wpłacić w celu wypożyczenia samochodu
  • Konieczność zatankowania pojazdu
  • Poniesienie kosztu związanego z opłatami za drogi i parkingi
  • Dostępność kierowcy gdyż sami prowadzimy pojazd
  • Jeśli chodzi o wyjazd za granicę nie każda firma to oferuje musimy dobrze przeanalizować ofertę i umowę
  • Ryzyko związane z uszkodzeniami pojazdu za które koszty musimy ponieść
  • Wielkość pojazdu możemy wypożyczyć busa tylko do 9 miejsc

"Firmowe wyjazdy organizujemy przynajmniej dwa razy w roku i zawsze wtedy Korzystamy ze sprawdzonego przewoźnika wynajmując busa z kierowcą gdy dla nas to najwygodniejsze rozwiązanie nie interesuje nas kwestia kierowcy i to czy następnego dnia ktoś z nas będzie w stanie móc kierować pojazdem A jak wiemy wyjazdy firmowe są po to by trochę odreagować od codziennych obowiązków pracy zintegrować się i dobrze się bawić. W Krakowie Mamy sprawdzoną firmę przewozową M bus przewóz osób Kraków, zawsze możemy tam zadzwonić wiemy że busik będzie na czas punktualnie kierowca bardzo miły pomoże z bagażami a sama podróż przebiegnie w komfortowych miłych i bezpiecznych warunkach." Mówi pani Sylwia z branży IT z Krakowa.

Jak widzimy każda forma transportu ma swoich odbiorców i jak w przypadku wynajmu długoterminowego warto rozważyć opcję busa bez kierowcy, tak w przypadku okazjonalnych wyjazdów wybór firmy transportowej oferującej przewóz osób będzie lepszym i chyba  bardziej racjonalnym rozwiązaniem. Korzystanie z transportu jako usługi przewozowej to też konieczność gdy w podróż wybiera grupa zorganizowana składająca z więcej niż 9 osób a nie chcemy wypożyczać vana tzw 9-ki. Na rynku można znaleźć wiele firm zarówno wypożyczalni jak i firm transportowych i to na którą opcję postawimy wpływ mogą mieć różnie nie koniecznie takie same kwestie. Konkurencja powoduje, że jakość jest coraz lepsza a oferowane mikrobusy i busy w firmach transportowych  obsługiwane przez profesjonalnych kierowców potrafią być najwyższej klasy. Cel jest jeden, podróżować bezpiecznie i komfortowo a przy tym racjonalnie rozporządzać budżetem.

Pomoc w opracowaniu teksu brał udział: M Bus wynajem busów Kraków firma która w branży przewozów autokarowych oferuje usługi od wielu lat zawsze jako priorytet traktując bezpieczeństwo podróżnych, ich komfort i zadowolenie z obsługi.