Wielkanocne tradycje w biznesie. Jak święta wpływają na kulturę korporacyjną?

28 lutego 2024 | Artykuł sponsorowany | 3 min. czytania

Przenoszenie na grunt zawodowy elementów zaczerpniętych z naszego życia rodzinnego może mieć bardzo pozytywny wpływ na kreowanie w firmie przyjaznej atmosfery, ułatwia także budowanie zgranego i silnego zespołu. Bardzo dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach wspólne świąteczne spotkania oraz podarunki biznesowe wręczane w okresie świątecznym pracownikom czy klientom. Wielkanocne tradycje warto zatem umiejętnie zaszczepiać także w naszych firmach, bez względu na to, w jakiej branży działamy. Może dzięki temu zyskać znacznie więcej niż chwilowy uśmiech naszych podwładnych. 

Wielkanocne tradycje w biznesie. Jak święta wpływają na kulturę korporacyjną?
Wielkanocne tradycje w biznesie. Jak święta wpływają na kulturę korporacyjną?

Dlaczego wspólne świętowanie jest takie ważne?

Odpowiedź jest w sumie bardzo prosta - to, co jest dla nas przyjemne, dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Miło spędzony czas przy wspólnym wielkanocnym stole lub elegancki podarunek od szefa zawsze będzie wzbudzać pozytywne konotacje. Poza chwilowym uśmiechem zyskujemy także działanie długofalowe. Twoi pracownicy dzięki niepozornemu spotkaniu przy wielkanocnym “jajeczku” mają szansę na poznanie się od nieco innej strony, nawiązanie bardziej niezobowiązujących rozmów i integrację. Zespół, który lepiej się zna, będzie ze sobą efektywniej współpracował. Wszystkie badania dowodzą bowiem, że dużo chętniej pomagamy i łatwiej angażujemy się w pracę z ludźmi, których lubimy. Korporacyjna codzienność bywa sztywna i dość stresująca, a dzięki takim prostym zabiegom, możesz wprowadzić do tych relacji nieco swobody i oddechu. 

Wszyscy lubimy podarunki - wykorzystaj to w swojej strategii

Kojarzysz to miłe uczucie, gdy dostajesz prezent? Tak, każdy z nas je lubi, choć niektórzy zapewniają, że podarunki są im obojętne. Wszystkie tego typu gesty ze strony pracodawcy przyjmujemy jednak bardzo chętnie i powszechnie uważamy je za wartościowy element naszego zatrudnienia. Ten serdeczny, a jednocześnie dość prosty gest, w doskonały sposób może okazać pracownikom wdzięczność za całoroczne starania i zaangażowanie w pracę. Docenianie tych elementów pracy jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa korzystnie nie tylko na kreowanie fajnej atmosfery, ale także na motywację i morale pracowników. Dostrzegani i doceniani pracownicy dużo łatwiej identyfikują się z firmą, a najlepsze prezenty dla pracowników dla nich znajdziesz w sklepie online Paczuchy.pl. 

Dlaczego warto postawić na paczki wielkanocne dla pracowników przygotowywane przez Paczuchy.pl?

Eleganckie paczki wielkanocne sklepu internetowego Paczuchy.pl spełnią wszystkie zadania, dla których chcemy z tego typu narzędzi skorzystać. Bogata oferta pozwala wybrać prezenty wielkanocne dopasowane do naszych potrzeb i wymagań, ale każdy wariant zapewni nam zawsze wyjątkowy smak, pomysłową kompozycję oraz niezwykle staranne opakowanie. Tak przygotowany podarunek wielkanocny dla biznesu będzie właściwie reprezentować Twoja firmę i sprawdzi się na każdym szczeblu biznesowym. Upominki świąteczne dla firm Paczuchy.pl to nie tyle efekt wow przy rozpakowywaniu, ale także wiele chwil spędzonych przy pysznym jedzeniu i regionalnych rarytasach.