Szukasz firmy transportowej? Postaw na KOIMEX S.A.

25 sierpnia 2022 | Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego, w jakiej branży działa twoje przedsiębiorstwo z pewnością regularnie musisz korzystać z usług firmy transportowej. Zakup materiałów, wysyłka towarów, odpadów czy gotowych produktów - trudno oczekiwać, że każde przedsiębiorstwo dysponować będzie własną flotą i bazą kierowców. Dobra firma transportowa to rozwiązanie, dzięki któremu możesz świadczyć swoje usługi sprawnie a jednocześnie nie generować wysokich kosztów.

Szukasz firmy transportowej? Postaw na KOIMEX S.A.
Szukasz firmy transportowej? Postaw na KOIMEX S.A.

Na rynku działa obecnie wiele firm tego typu co sprawia, że wybór tej, której zdecydujesz się zaufać może być trudny. Aby ci go ułatwić przedstawiamy KOIMEX S.A. To firma transportowa świadcząca usługi na terenie całej Europy. Choć działa od 2000 roku ma już tysiące stałych klientów, którzy doceniają dobre ceny usług oraz szeroki ich zakres. 

Co warto wiedzieć o firmie KOIMEX?

Firma KOIMEX zadebiutowała w 2000 roku. Było to przedsiębiorstwo, które początkowo składało się jedynie z dwóch osób - pomysłodawcy oraz kierowcy. W pierwszym roku swojej działalności firma wykonała przewóz zaledwie 100 ładunków. Niemniej z roku na rok osiągała coraz lepsze wyniki. Obecnie jest to już 6 tysięcy ładunków w skali miesiąca. KOIMEX to firma, która oferuje transport międzynarodowy i działa prężnie na terenie całej Europy, gdzie również posiada swoje siedziby. Podstawą oferty tego przewoźnika jest transport lądowy, jednakże jeśli potrzeby klientów są inne jest ona w stanie zaoferować również transport lotniczy oraz spedycję morską. 

Bardzo szeroki zakres usług transportowych

Z usług firm transportowych korzystają przedsiębiorstwa prowadzące najróżniejszą działalność. W związku z tym przewożone towary nie zawsze wystarczy jedynie umieścić w przyczepie TIRa. Bardzo często zdarza się tak, że potrzebują one odpowiednich warunków, temperatury lub wilgotności. W przypadku substancji mogących stanowić zagrożenie niezbędne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Usługi firmy KOIMEX wychodzą naprzeciw potrzebom wszystkich klientów. Firma posiada samochody chłodnie do przewożenia produktów spożywczych oraz odzwierzęcych. Zajmuje się również przewozem odpadów oraz materiałów niebezpiecznych. Wykwalifikowana obsługa klienta pomaga zaś w znalezieniu najlepszego rozwiązania dla danego ładunku. 

Rozbudowana flota pojazdów

Mówiąc o ofercie firmy KOIMEX nie sposób nie wspomnieć również o tym, jak rozszerzyła się flota pojazdów, którymi dysponuje. Obecnie jest to tabór liczący sobie 400 zestawów ciężarowych, w skład których wchodzą ciągniki siodłowe spełniające wymogi Euro 6 a więc charakteryzujące się niskim współczynnikiem zanieczyszczania powietrza oraz lekkimi, nowoczesnymi naczepami. To jednak nie wszystko. Firma współpracuje bowiem z innymi, sprawdzonymi przewoźnikami, dzięki czemu dysponuje jeszcze 260 dodatkowymi zestawami ciężarowymi, które są zakontraktowane na przewóz towarów. Jak więc widać, zakres możliwości tej firmy transportowej jest naprawdę duży. 

Wysoka jakość obsługi klienta

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem oferty jaką ma dla swoich klientów firma transportowa KOIMEX jest opieka indywidualnego opiekuna klienta. Doświadczenie pokazuje, że w przypadku rezerwowania kursów czy zamawiania transportu niezwykle ważna jest szybka reakcja oraz znajomość potrzeb i oczekiwań klienta. Nie da się ukryć, że w przypadku, kiedy obsługą danego klienta zajmuje się kilka osób - trudno jest zadbać o to, by wszystko przebiegało sprawnie. Dlatego też w KOIMEX każdą firmą zajmuje się jedna, dedykowana dla niej osoba, która zna potrzeby, oczekiwania oraz historię zamówień. Pozwala to znacznie szybciej reagować oraz znacznie usprawnia komunikację, co stanowi niewątpliwą zaletę firmy KOIMEX.

Pozostałe profile działalności grupy KOIMEX

KOIMEX to firma, która dynamicznie się rozwija na tle innych przedsiębiorstw z branży i oferuje szereg dodatkowych rozwiązań dla przedsiębiorców. Jednym z nich są hale magazynowe. Firma zajmuje się produkcją i budową hal na wynajem. To nowoczesne hale magazynowe budowane w systemie BTS. Firma dysponuje sporym zasobem ziemi, na której mogą stanąć hale magazynowe, oferuje krótki okres wynajmu (najkrótszy okres to 5 lat) jak również możliwość wykupienia hali na własność. Projektując hale firma bierze pod uwagę potrzeby i oczekiwania swoich klientów jednocześnie gwarantując im najwyższą jakość materiałów. 

Kolejną częścią działalności grupy KOIMEX jest serwis samochodów ciężarowych. Firma posiada punkt naprawczy położony w Mostkach, czyli w lokalizacji przy głównym szlaku komunikacyjnym Wschód – Zachód. Oferta serwisu TIR jest bardzo szeroka - obejmuje nie tylko serwis i naprawę TIRów (w tym również naprawy świadczone mobilnie) ale również serwis opon, tachografów, klimatyzacji, ogrzewania postojowego WEBASTO oraz likwidację szkód komunikacyjnych. 

Podsumowując, firma KOIMEX to kompleksowe usługi związane z transportem międzynarodowym, w skład oferty wchodzi nie tylko przewożenie towarów, ale również dbanie o stan pojazdów. Nic więc dziwnego, że firma ta cieszy się tak dobrą opinią.