Rozwód? Bez prawnika będzie trudniej!

6 czerwca 2023 | Aktualizacja: 7 czerwca 2023 | Artykuł sponsorowany

Rozwód to dość przykre oraz czasochłonne przedsięwzięcie, do którego trzeba się solidnie przygotować. Jednym z najważniejszych elementów jest zatrudnienie doświadczonego i wykwalifikowanego adwokata, specjalizującego się właśnie w sprawach rozwodowych. Dlaczego warto to zrobić? Przede wszystkim po to, aby oszczędzić czas i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pożądanego wyroku.

Rozwód? Bez prawnika będzie trudniej!
Rozwód? Bez prawnika będzie trudniej!

Sprawa rozwodowa a prawnik - dlaczego warto się na niego zdecydować?

Prawnik będzie odpowiedzialny m.in. za reprezentowanie interesów klienta przed sądem. W związku z tym trzeba go wprowadzić w konkretną sprawę i niczego przed nim nie ukrywać. Ważne jest to, aby adwokat miał na swoim koncie minimum kilka podobnych spraw, co zwiększy jego wiarygodność, a klient zyska pewność, że jego sprawa zostanie poprowadzona profesjonalnie i bezbłędnie. Jednocześnie prawnik posiada dostatecznie rozwiniętą wiedzę na temat spraw rozwodowych i aktualnych przepisów, dlatego będzie wiedział, w jakim kierunku powinna zostać poprowadzona sprawa, jaki materiał dowodowy zebrać, jakich świadków powołać czy też co konkretnie powinien mówić klient, aby udowodnić przed sądem swoje racje. Współpraca z adwokatem to również gwarancja zminimalizowania poziomu stresu. 

Wynajęcie adwokata przy sprawie rozwodowej - w czym może pomóc klientowi?

Adwokat od spraw rozwodowych może pomóc klientowi w wielu różnych sprawach. Taki specjalista służy wsparciem merytorycznym, a ponadto:

  • sporządza pozew rozwodowy,
  • analizuje przyczyny rozpadu małżeństwa i zawiera je w piśmie procesowym,
  • analizuje pozew uzyskany od współmałżonka i ustala odpowiednią strategię dalszego działania,
  • umożliwia uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie (np. w wyniku zdrady współmałżonka lub psychicznego i fizycznego znęcania).

rozwod1.jpg

Brak prawnika u boku klienta może doprowadzić do tego, że pozew będzie niekompletny, a sprawa potrwa przynajmniej kilka długich miesięcy. Nikt nie ma na to czasu oraz nerwów, dlatego czym prędzej warto znaleźć dla siebie sprawdzonego profesjonalistę, który pomoże klientowi wyjść z opresji i w ekspresowym tempie uwolnić się od współmałżonka. Prawnik przyda się też przy walce o opiekę nad dziećmi, uzyskaniu alimentów oraz podziale majątku. Doskonałym przykładem są specjaliści zatrudnieni w kancelarii prawniczej, prezentujący swoje usługi na stronie internetowej www.kancelaria-walterowicz.pl. To szansa dla osób, które szukają solidnego wsparcia przy przeprowadzeniu sprawy rozwodowej czy też pomocy w zakresie podatkowym oraz w sprawach upadłościowych.

Dlaczego samodzielne działania nie mają większego sensu?

Rozwody są ściśle związane z dużym stresem oraz koniecznością posiadania zaawansowanej wiedzy prawniczej z zakresu spraw rozwodowych. W związku z tym nie opłaca się działać na własną rękę, ponieważ to właśnie adwokaci z wieloletnim doświadczeniem sprawują pieczę nad sprawiedliwym i sprawnym przeprowadzeniem rozwodu, wsłuchując się w oczekiwania oraz potrzeby własnych klientów. Dzięki temu klient ma zdecydowanie większe szanse na sprawiedliwy podział majątku czy też zakończenie sprawy rozwodowej z satysfakcjonującym go wyrokiem (np. przy próbie uzyskania rozwodu z orzeczeniem o winie). Rozwody nie mogą się też obejść bez pism procesowych, które trzeba dokładnie i starannie wypełnić, aby sprawa mogła w ogóle ruszyć z miejsca. Nie pozostaje nic innego, jak znaleźć dla siebie doświadczonego specjalistę od spraw rozwodowych i nawiązać z nim współpracę. Przy rozwodach wskazana jest kompleksowa obsługa prawnicza, na której nie powinno się oszczędzać.