Pomoc finansowa dla osób w bazach BIK

13 lipca 2021 | Artykuł sponsorowany | 2 min. czytania

W sytuacji, gdy nasze dane osobowe widnieją w bazach dłużników, nie mamy żadnych szans na kredyt w banku. Co w sytuacji, gdy nie mamy zdolności kredytowej, a potrzebujemy wsparcia finansowego? Istnieją alternatywne opcje, z których możemy skorzystać w ciężkiej sytuacji materialnej bez spełniania surowych warunków. Jaka pomoc finansowa dla osób w bazach BIK jest możliwa i jak wnioskować o takie zobowiązania?

Pomoc finansowa dla osób w bazach BIK
Pomoc finansowa dla osób w bazach BIK

Co zrobić, gdy jesteśmy w bazach dłużników?

Wpisy do baz osób zadłużonych całkowicie wykluczają nas z listy potencjalnych kredytobiorców. Jeśli chcemy wnioskować o kredyt w takiej sytuacji, bank odrzuci nasz wniosek, gdyż nie jesteśmy wiarygodnymi klientami. Wówczas konieczne jest najpierw spłacenie wszystkich długów, a dopiero potem staranie się o przyznanie zobowiązania. Nie jest to jednak łatwe, gdyż banki wymagają odpowiedniej zdolności kredytowej. 

Wpisy w bazach dłużników nie znikną, póki nie spłacimy wszystkich długów, wobec których nasze dane się w nich pojawiły. Jednak istnieją zobowiązania skierowane do osób zadłużonych wpisanych np. do KRD i posiadających złą historię kredytową. Są to pożyczki bez bik, które dostaniemy nawet bez wychodzenia z domu. Takie zobowiązania posiadają o wiele łagodniejsze warunki niż klasyczne pożyczki. 

Jak otrzymać wsparcie? 

O zobowiązania dla dłużników w bazach możemy wnioskować przez internet. Wystarczy złożyć nieskomplikowany wniosek, w którym wpisujemy nasze dane oraz informacje o dochodach i wydatkach. Zazwyczaj nie jest konieczne dołączanie żadnej dokumentacji typu zaświadczenia od pracodawcy czy umowy o pracę. Na rynku dostępna jest również pożyczka dla bezrobotnych, o którą mogą wnioskować osoby na zasiłku. 

Po złożeniu wniosku musimy potwierdzić nasze dane osobowe. W tym celu większość firm pożyczkowych umożliwia przejście całego procesu również online. Wystarczy zlecić przelew na symboliczną kwotę 1 zł, a nasze dane szybko dotrą do pożyczkodawcy i zostaną porównanie z wprowadzonymi we wniosku informacjami. Po potwierdzeniu tożsamości, pozostaje nam oczekiwać na decyzję pożyczkową i wypłatę środków w wybranej przez nas formie, np. przelewem, czy też gotówką w punkcie.