Płatności online PayU - jak włączyć je w sklepie internetowym?

28 lutego 2022 | Artykuł sponsorowany | 5 min. czytania

PayU zapewnia bezpieczne i szybkie płatności online. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twój klient będziecie zadowoleni z przepływu transakcji. Sprawdź, jak włączyć usługę płatności internetowych PayU i jakie są z tego korzyści.

Płatności online PayU - jak włączyć je w sklepie internetowym?
Płatności online PayU - jak włączyć je w sklepie internetowym?

Jak włączyć płatności online PayU w sklepie internetowym? Instruktaż krok po kroku

Płatności elektroniczne w ciągu minionych lat zyskały miano najczęściej i najchętniej wybieranej formy zapłaty za zakupy w sieci. Szacuje się, że korzysta z nich blisko połowa Polaków. Jednym z najpopularniejszych systemów płatności sieciowych jest PayU, który umożliwia bezpieczne i łatwe uiszczenie należności. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad włączeniem płatności online w Twoim e-sklepie i zależy Ci na tym, aby wymiana środków finansowych odbywała się nadzwyczaj sprawnie, to PayU jest dla Ciebie!

Wybierając PayU zarówno Ty, jak i Twoi klienci będziecie zadowoleni z przebiegu transakcji, a wszystko to ze względu na wzrost wydajności i przyspieszenie realizacji zamówień. Podpowiadamy, jak w kilku krokach włączyć usługę płatności internetowych PayU i jakich korzyści po jej wprowadzeniu możemy się spodziewać.

Uruchamianie płatności online PayU w sklepie online

Istotnym aspektem działalności sklepu internetowego jest połączenie go z płatnościami online. Z punktu widzenia klientów obsługa płatności ma duże znaczenie i musi spełniać kilka warunków: być bezpieczna, szybka i wygodna bez względu na urządzenie, z którego dokonywany jest zakup. Wszystko to znajdziemy w PayU – systemie zapewniającym bezpieczne i szybkie płatności w sieci, który umożliwia korzystanie z nowoczesnych rozwiązań płatniczych takich jak: płatności mobilne, BLIK czy link do płatności.

System płatności internetowych PayU możesz połączyć ze swoim sklepem internetowym dzięki wbudowanemu mechanizmowi integracji. Połączenie sklepu internetowego z płatnościami online to uniwersalny proces przystosowany do różnych systemów zarządzania treścią. Do najpopularniejszych z nich należą Wordpress i Prestashop.

Integracja płatności online PayU z systemem PrestaShop

Przed rozpoczęciem procesu integracji należy się upewnić, że punkt płatności, na którym będą realizowane zamówienia jest typu REST APi (Checkout). Do prawidłowego funkcjonowania modułu należy zarejestrować konto w systemie PayU.. Administrator z dostępem FTP może w szybki sposób zintegrować model PayU z PrestaShop. Wystarczy, że pobierze moduł z repozytorium GitHub (https://github.com/PayU-EMEA/plugin_prestashop/), po rozpakowaniupołączy się z serwerem FTP i skopiuje katalog PayU do katalogu Modules swojego sklepu PrestaShop. Użytkownicy bez dostępu FTP po pobraniu i rozpakowaniu pliku, powinni utworzyć archiwum zip z katalogu PayU. Następnie archiwum należy dodać  w zakładce Moduły>Moduły i usługi, wybierając opcję Dodaj nowy moduł na stronie administracyjnej sklepu PrestaShop. Konfiguracja płatności online PayU z systemem Prestashop odbywa się w panelu administracyjnym w menu Moduły>Moduły i usługi.

Integracja płatności online PayU z systemem Magento

Proces integracji płatności PayU z systemem Magento nie odbędzie się, gdy użytkownik nie posiada konta w systemie produkcyjnym PayU. Co istotne, moduł ten działa tylko z punktem płatności typu REST API (Checkout).. Integracja jest możliwa dzięki skopiowaniu pobranego modułu z repozytorium GitHub (https://github.com/PayU-EMEA/plugin_magento_24) do sklepu Magento 2 do katalogu app/code/payu/paymentgateway za pośrednictwem serwera FTP, bądź przy użyciu Composer (https://packagist.org/packages/payu/magento24-payment-gateway). Konfigurowanie modułu odbywa się na stronie administracyjnej sklepu Magento 2 w zakładce Stores>Configurations. Po lewej stronie menu w sekcji Sales należy wybrać Payment Methods.

Integracja płatności online PayU z systemem WooCommerce

Podstawowym wymogiem niezbędnym do instalacji modułu do WooCommerce jest posiadanie konta w systemie PayU typu REST API, oraz rozszerzenia PHP: cURL i hash. W panelu administracyjnym Wordpress należy przejsć do menu wtyczki oraz dodać i aktywować wtyczkę o nazwie WooCommerce PayU EU Payment Gateway. W celu dalszej konfiguracji możliwe jest dokonywanie zmian parametrów płatności w głównym menu WooCommerce w zakładce Ustawienia PayU oraz w ustawieniach płatnościach w WooCommerce.

Korzyści płynące z integracji sklepów internetowych z płatnościami online

W dzisiejszych czasach płatności internetowe to prawdziwy must have. Nawiązując współpracę z popularnym operatorem, zwiększamy wiarygodność i zaufanie naszego sklepu. Klienci śmielej poruszają się po e-sklepie, gdy rozwiązania płatnicze są już im znane. Wdrożenie możliwości natychmiastowej zapłaty wpływa na wzrost grona kupujących, którzy szczególną uwagę zwracają na szybkość i wygodę transakcji. Sposobności, które wynikają z integracji sklepu internetowego z e-płatnością sprawiają, że jej wdrożenie jest atrakcyjne tak dla sprzedawców, jak i klientów.