Planowanie wizyty w serwisie KIA: Kiedy i dlaczego to zrobić?

18 października 2023 | Artykuł sponsorowany

Regularne serwisowanie samochodu ma kluczowy wpływ na jego niezawodność i bezpieczeństwo. Dodatkowo pozwala uniknąć niespodziewanych awarii i kosztownych napraw, które niejednego kierowcę mogą przyprawić o zawroty głowy. W skrócie: dbałość o samochód po prostu się opłaca. Gdzie zatem warto serwisować auto marki KIA?

Planowanie wizyty w serwisie KIA: Kiedy i dlaczego to zrobić?
Planowanie wizyty w serwisie KIA: Kiedy i dlaczego to zrobić?

Kiedy warto umówić się na wizytę w serwisie KIA?

Każdy samochód zużywa się w trakcie eksploatacji. Wpływ na to ma wiele rzeczy. Niektóre uszkodzenia mogą pojawić się niespodziewanie. Przykład? Uszkodzenie zawieszenia albo przestawienie geometrii kół po wjechaniu w dziurę. W przypadku zauważenia problemów ze ściąganiem auta albo z hałasowaniem zawieszenia warto jak najszybciej odwiedzić warsztat samochodowy. 

Inny przykład to ogumienie. Ono także może ulec przebiciu w najmniej spodziewanym momencie. 

Nie da się również przewidzieć zużycia elementów eksploatacyjnych. Tutaj najlepszym przykładem są klocki hamulcowe. W niektórych autach trzeba je wymienić co 30, w innych co 60 tys. kilometrów przebiegu. Dzieje się tak dlatego, że wpływ na zużycie klocków hamulcowych ma mnóstwo czynników. Jedno auto może być eksploatowane tylko na długich trasach, a inne w mieście, gdzie kierowca stale używa układu hamulcowego. 

Jeśli w Twoim aucie pojawiają się niespodziewane problemy, takie jak zapalone kontrolki ostrzegawcze, hałasy, utraca mocy, szum czy problemy z uruchomieniem silnika i jego nierówną pracą – nie czekaj. Od razu umów wizytę w serwisie Kia

Rola regularnych przeglądów i konserwacji 

Regularne serwisowanie auta i zabezpieczanie go przed uszkodzeniami sprawia, że pojazd rzadko ulega uszkodzeniom. Płyny eksploatacyjne i filtry zużywają się w trakcie korzystania z auta. Tak samo zresztą, jak części eksploatacyjne, które są przewidziane do regularnej wymiany. 
Kupując auto marki Kia, otrzymasz od sprzedawcy książkę serwisową. Znajdziesz w niej informacje o tym, jak realizować Twój plan serwisowy.

  • Co ile wymieniać rozrząd (na pasku) albo co ile kontrolować rozrząd (na łańcuchu) wraz z napinaczem i elementami towarzyszącymi?
  • Co ile wymieniać poszczególne płyny i filtry?
  • Co ile wymieniać poszczególne części eksploatacyjne, takie jak klocki i tarcze, świece zapłonowe albo żarowe i inne. 

Jak przygotować się do wizyty w serwisie Kia?

Jeśli masz zamiar odwiedzić serwis nieautoryzowany, a Twoje auto nie jest na gwarancji, sprawdź zalecenia co do specyfikacji płynów i numerów referencyjnych części zamiennych. 

Jeśli masz zamiar odwiedzić autoryzowany serwis KIA, przygotuj tylko dowód rejestracyjny auta i kartę gwarancyjną, jeśli pojazd dalej jest na gwarancji. Pracownicy autoryzowanego serwisu KIA zajmą się resztą. Każde ASO zapewni Ci nie tylko opiekę i doradztwo, ale także sprzedaż autoryzowanych płynów, filtrów i części zamiennych. 

Jaki serwis KIA wybrać?

Zachęcamy do wyboru autoryzowanych serwisów KIA, które działają w zgodzie z zasadami ustalonymi przez markę. Kierowców mieszkających na Śląsku zapraszamy do autoryzowanego serwisu i punktu dealerskiego KIA Etrans w Łaziskach Górnych. To właśnie tam możesz liczyć na najwyższy standard obsługi!