Nowoczesne ogrodzenie nieruchomości - jakie wybrać?

22 listopada 2021 | Artykuł sponsorowany

Nowoczesne rozwiązania w zakresie ogrodzeń stwarzają możliwość zbudowania płotu o ciekawych walorach estetycznych. Przede wszystkim są one w pełni funkcjonalne. Do takich nowoczesnych rozwiązań zalicza się m.in. ogrodzenia panelowe oraz palisadowe. O tym, dlaczego warto je stosować, dowiesz się z dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne ogrodzenie nieruchomości - jakie wybrać?
Nowoczesne ogrodzenie nieruchomości - jakie wybrać?

Coraz częściej zwraca się uwagę na stosowanie nowoczesnych rozwiązań. Takich, które minimalizują koszty przedsięwzięcia, jak i czas jego realizacji. Również w zakresie zagospodarowania terenu nieruchomości takie możliwości są dostępne. Nowoczesne ogrodzenia pozwalają na stworzenie kompleksowego płotu w znacznie krótszym czasie, niż tradycyjne rozwiązania. To możliwe dzięki wykorzystaniu modułów. Kupuje się więc gotowe elementy konstrukcyjne, które wystarczy ze sobą połączyć. Takie są właśnie ogrodzenia panelowe oraz palisadowe.

Nowoczesne ogrodzenia nieruchomości

Wśród nowoczesnych ogrodzeń znaleźć można płoty gabionowe, szklane, ale także panelowe oraz palisadowe. Te dwa cieszą się szczególnym uznaniem z uwagi na szybki ich montaż, walory estetyczne, a także możliwość łączenia.

Ogrodzenie panelowe, czyli systemowe rozwiązania dla wszystkich

O ogrodzeniach panelowych od kilku lat jest dość głośno. Powodem jest ich stosowanie na coraz większej liczbie nieruchomości. Najpierw zostały one zaadaptowane przez firmy. Dlatego takie płoty można zaobserwować przy halach magazynowych, parkach logistycznych, czy też siedzibach przedsiębiorstw. Tam dostrzeżono ich liczne zalety i tak ogrodzenia panelowe trafiły na działki, gdzie znajdują się domy jednorodzinne.

Ogrodzenia panelowe wyróżniają się swoim wyglądem. Nie ma w nich nic skomplikowanego. To konstrukcje, w których znajdują się połączone ze sobą stalowe pręty. W wyniku takiego zabiegu powstają regularne oczka. Całe ogrodzenie panelowe prezentuje się doskonale. Może wyróżniać się na tle otoczenia, ale również w nim znikać, dając pierwszeństwo budynkowi.

Montaż takiego ogrodzenia jest równie prosty, co jego wygląd. Słupki, do których będą przykręcone panele, muszą być ustawione na działce w odpowiedniej odległości, a następnie wkopane i zabetonowane. W kolejnym kroku wystarczy skorzystać ze specjalnych obejm i przykręcić panele. Takie ogrodzenie może powstać w bardzo szybkim tempie. Zwłaszcza wtedy, gdy montażem zajmą się profesjonaliści. Chociaż nawet samemu można go przeprowadzić.

Ogrodzenia palisadowe - elegancja połączona z funkcjonalnością

Popularnością wśród nowoczesnych ogrodzeń cieszą się również płoty palisadowe. Różnią się od panelowych w kilku kwestiach, ale są tak samo rozwiązaniami modułowymi. Ogrodzenia palisadowe przyciągają uwagę ze względu na swój wygląd. Składają się one ze stalowych profili ułożonych pionowo lub poziomo. Są przy tym bardzo eleganckie, a co za tym idzie, często wybierane jako ogrodzenia frontowe.

Ogrodzenia palisadowe również są proste w montażu. To tak naprawdę panele, które można przykręcić do słupków - zarówno stalowych, jak i połączyć z betonowymi konstrukcjami. Są one zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu przez wiele lat będą dobrze się prezentować i nie stracą na swojej funkcjonalności.

Bardzo często ogrodzenia palisadowe łączone są z innymi rodzajami. Najczęściej z płotami panelowymi. Taka konstrukcja jest niezwykle ciekawa, estetyczna i potrafi się komponować z różnymi budynkami.

Podsumowanie

Nowoczesne ogrodzenia nieruchomości to przede wszystkim płoty panelowe oraz palisadowe. Zachwycają one swoim wyglądem, a także prostym montażem. Można je wykorzystać zarówno na terenach przemysłowych, jak i prywatnych. Takie rozwiązania gwarantują pełną funkcjonalność oraz wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne, a także czynniki fizyczne.