Niezbędnik miłośnika psa

11 października 2022 | Artykuł sponsorowany

Pies może być wielką radością w domu. Niezależnie od rasy, przez setki lat czworonogi były największymi przyjaciółmi człowieka. Jednak, żeby Twój pupil był naprawdę dużą pociechą, a nie utrapieniem, należy się odpowiednio przygotować do jego przyjęcia. Postaramy się podpowiedzieć, jak przygotować siebie i dom do przyjęcia psa w domu.

Niezbędnik miłośnika psa
Niezbędnik miłośnika psa

Przygotuj się na przyjęcie psa

Przyjęcie psa potrafi wywrócić życie do góry nogami. Trudno to porównywać do narodzin dziecka, jednak te dwie sytuacje mają ze sobą wiele wspólnego. Przyjęcie pieska wcale nie musi być jednak trudne, wystarczy wcześniej się do tego przygotować. Możesz zacząć od wybrania rasy zwierzaka. Istnieje wiele książek, które przedstawiają wady i zalety danego czworonoga. A znajdziesz je w internetowej księgarni Tania Książka. Kod rabatowy pozwoli Ci kupić wybrane pozycje w niższych cenach.

Poza tym warto też zasięgnąć języka wśród osób, które mają duże doświadczenie w posiadaniu psów. Może to być przyjaciel lub członek rodziny u którego mieszka czworonóg. Warto też udać się do weterynarza i z nim porozmawiać na temat danej rasy. Otrzymane informacje warto wziąć pod uwagę przy wyborze psa i konsekwentnie się ich trzymać.  

Przygotuj dom na nowego domownika

Jeśli jesteś już gotowy na to, żeby przyjąć nowego domownika, to czas teraz przygotować dom. Nowe środowisko musi być przyjazne dla psa, przede wszystkim usuń wszelkie niebezpieczne elementy, które mogłyby zrobić krzywdę zwierzakowi. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na szczeniaka. Młody osobnik może mieć bardzo dużo energii i ciekawości, przez co może dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Zabezpiecz też swoje meble, na portalu Tipli znajdziesz mnóstwo sklepów z niezbędnymi akcesoriami dla zwierząt.

Ponadto warto też wygospodarować kąt dla zwierzaka, w którym będzie on mógł bezpiecznie odpocząć po całym dniu hulania. Do tego przydadzą Ci się akcesoria, o których zaraz wspomnimy. Wszystkie niezbędne produkty kupisz w sklepie Zooplus. Kod rabatowy to prawdziwe wybawienie w tej sytuacji, dzięki niemu nie wydasz dużo a kupisz wszystko, czego potrzebujesz.

Wyprawka dla szczeniaka

Jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać, zanim wpuścisz psa do domu. Wśród nich warto wymienić:

  • legowisko,
  • miskę na jedzenie i wodę,
  • obrożę,
  • smycz,
  • zabawki,
  • akcesoria do pielęgnacji,

Pierwsza rzecz jest absolutnie niezbędna i wiąże się z tym, o czym wspomnieliśmy wcześniej, czyli bezpieczną przestrzenią dla psa. Zwierzę musi mieć swoją przystań i miejsce, w którym będzie mógł spać. Dlatego też niezbędne w twoim domu będzie legowisko a kupisz je w Zooplus. Kod rabatowy sprawi, że możesz kupić lepszy model w niższej cenie.

Przy legowisku warto od razu ustawić miskę, dzięki czemu pies będzie wiedział, gdzie oczekiwać na jedzenie i picie. Oczywiste jest też to, że musisz mieć karmę dopasowaną do rasy i wieku psa. O potrzebach żywieniowych zwierzaka możesz przeczytać w poradnikach, które znajdziesz w księgarni Tania Książka. Kod rabatowy sprawi, że uzupełnisz swoją domową biblioteczkę w niższej cenie.

Nie zapomnij też o akcesoriach do zabawy oraz do spaceru. Najlepiej wypisz sobie wszystkie niezbędne produkty na kartce i konsekwentnie odhaczaj je na liście. Gdy już będziesz miał wszystko, to znak, że Twój dom jest gotowy na przyjęcie zwierzaka. 

Zadbaj o jedzenie psa

Warto wspierać rozwój psa przez utrzymywanie odpowiedniej diety. W tym celu najlepiej skontaktuj się z weterynarzem, który doradzi Ci, co i kiedy powinien jeść Twój pies. Gdy już będziesz mieć jadłospis to wszystkie niezbędne produkty znajdziesz w Zooplus. Kod rabatowy sprawi, że kupisz w niższej cenie karmy mokre, suche, przysmaki oraz suplementy dla zwierząt.

Wychowaj przyjaciela domu

Wychowanie psa to proces, który wymaga cierpliwości i konsekwencji. Rzadko zdarza się tak, że zwierzak od razu będzie grzeczny i usłuchany. Często warto sięgnąć po fachową lekturę, po to, żeby wiedzieć, co powoduje niektóre zachowania czworonoga. Świetne poradniki znajdziesz w sklepie Tania Książka. Kod rabatowy w tej księgarni może sprawić, że wydasz kilkadziesiąt złotych mniej.

Jeśli chcesz, żeby pies zawsze radośnie machał ogonem na Twój widok i wykonywał Twoje polecenia to musisz się do tego odpowiednio przygotować. Warto zasięgnąć wiedzy i przygotować dom na jego przybycie. Dzięki Tipli możesz skompletować wyprawkę dla psa w niższej cenie. Ruszaj więc na zakupy.