Niezbędne akcesoria do pielęgnacji ogrodu

12 września 2022 | Artykuł sponsorowany

Aby stworzyć zniewalający ogród trzeba zaopatrzyć się w kilka narzędzi. Będą one głównie służyły do stylizacji trawnika oraz drzew. Przycinać należy także krzewy i żywopłot. Ze względu na specyfikację narzędzi dzieli się je zwykle na ręczne i spalinowe. Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na temat tego jak zadbać o swój ogród.

Niezbędne akcesoria do pielęgnacji ogrodu
Niezbędne akcesoria do pielęgnacji ogrodu

Podstawowy sprzęt

Kosiarka spalinowa do ogrodu albo kosa spalinowa to zupełny klasyk jeśli chodzi o inwentarz każdego ogrodnika. Nadają się one do wyrównywania murawy na większych lub mniejszych powierzchniach. Kosiarka jest łatwiejsza i wygodniejsza w życiu. Umożliwia także szybszą pracę na większych ogrodach. Nie jest jednak tak precyzyjna jak kosa spalinowa. Umożliwia ona znacznie precyzyjniejsze przycinanie trawy zwłaszcza w okolicach drzew płotów lub innych krzewów. Na ogrodzie warto jest mieć dwa takie sprzęty. Za pomocą kosiarki można swobodnie przejechać cały trawnik, aby skrócić murawę, a następnie wyrównać wszystko kosą. 
Sprzęty te powinny charakteryzować się przede wszystkim wytrzymałością. Zgodnie z powszechną zasadą kiedy w kosiarce coś się popsuje należy kupić nową. Zwykle czas takiej eksploatacji urządzenia trwa kilka lat lub nawet kilkanaście. W sezonie na koszenie zwykle przypadają, co najmniej 2 dni w tygodniu. Z tego powodu warto jest dokonać inwestycji w kosiarkę lub kosę. Powinny być to sprzęt najwyższej jakości, tak aby praca z nimi była komfortowa, łatwa i bezpieczna. Najwyższą jakością proponowanego sprzętu charakteryzują się produkty firmy Renovey.

Inne maszyny do ogrodu

Pomimo posiadania sprzętu spalinowego warto jest także zaopatrzyć się w akcesoria ręczne. Przykładowo może to być taczka, która umożliwi transport dużej ilości skoszonej trawy albo innych odpadków. Stanowi istotne przyspieszenie prac remontowych lub budowlanych. Będzie także odciążeniem dla kręgosłupa przy przenoszeniu cięższych przedmiotów. Spulchniacz to także przydatny produkt. Sprawdzi się w przypadku większych ogrodów, ponieważ może posiadać imponujące gabaryty. Dzięki temu przyspiesza prace. Alternatywą dla wcześniej wspomnianego sprzętu może być motyka. Jest mniejsza i znacznie wolniejsza w użyciu.

Dlatego dedykuje się ją do małych ogrodów albo działek.

Dla posiadaczy krzewów albo żywopłotu dedykowany jest sekator. Zwykle występuje w formie ostrych nożyc, które pracują dzięki wkładanemu wysiłkowi mechanicznemu. Z tego powodu duża roślinność może stanowić fizyczne wyzwanie w przycięciu.  Na rynku obecnie istnieją również automatyczne modele, które będą istotnym udogodnieniem w przypadku posiadania dużych powierzchni żywopłotu. Dla osób, które mają wysokie drzewka warto jest zaopatrzyć się w specjalne sekatory umożliwiające pracę na wysokościach, nawet bez drabiny. W tym przypadku częściej są to urządzenia ręczne. Wynika to z tego, że automatyczne narzędzie mogłoby być zbyt ciężkie. 

Zupełną podstawą ogrodowych i budowlanych jest posiadanie odpowiednich rękawiczek. Zabezpieczają one delikatną skórę dłoni przed różnymi urazami oraz umożliwiają wykonywanie cięższy prac, zapraszamy do renovey.com