Na czym polega doradztwo personalne?

24 września 2021 | Artykuł sponsorowany

Zarządzanie zasobami ludzkimi nie należy do najłatwiejszych zadań, przed jakimi stają przedsiębiorcy, wymaga bowiem specyficznych kompetencji, umiejętności nie tylko personalnych, wiedzy i doświadczenia. A o to niełatwo.

Na czym polega doradztwo personalne?
Na czym polega doradztwo personalne?

Dlatego z pomocą przedsiębiorcom przychodzą firmy specjalizujące się w doradztwie personalnym. Ich zadaniem jest wesprzeć zarówno pracodawcę, jak i pracownika, w rozwoju ich zawodowej współpracy i tym samym zagwarantować im wspólne rozwinięcie skrzydeł na polskim rynku pracy.

Czym zajmują się agencje doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne jest bardzo szerokim pojęciem. Składa się na nie szereg działań związanych z rekrutacją nowych pracowników, tworzeniem ich ścieżek kariery w danej firmie oraz regulacją relacji na linii pracownik – pracodawca. Do obowiązków agencji doradztwa personalnego należeć więc będzie między innymi diagnoza potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa i sporządzanie na ich podstawie ofert pracy, weryfikacja kompetencji zgłaszających się kandydatów oraz ich staranna selekcja, pomoc w odpowiednim konstruowaniu umów cywilnoprawnych, koordynacja wdrażania pracownika w nowym miejscu pracy, a także jego okresowa ewaluacja. Ponadto doradztwo personalne z SalesHR.pl często obejmuje też integrację i motywację pracowników oraz rozwijanie ich indywidualnych predyspozycji i podnoszenie kwalifikacji poprzez organizację różnego rodzaju kursów i szkoleń. Doceniają to tak pracodawcy, jak i personel, ponieważ takie działania przynoszą mnóstwo obopólnych korzyści obu stronom współpracy.

Kiedy warto pomyśleć o doradztwie personalnym?

Na skorzystanie z usług agencji świadczącej usługi doradztwa personalnego warto się zdecydować przede wszystkim w dwóch sytuacjach: kiedy otwieramy nową firmę i kiedy chcemy rozwinąć firmę już istniejącą. Wsparcie specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi okaże się wtedy nieocenione, pozwoli nam bowiem zbudować solidne i stabilne zaplecze personalne. Dzięki niemu uda nam się bez problemu skompletować zespół zdolnych, zaangażowanych pracowników i stworzyć im w swoim przedsiębiorstwie najlepsze możliwe warunki rozwoju – a to przecież kluczowy czynnik sukcesu.