Mobilna przyszłość zarządzania flotą

26 stycznia 2022 | Artykuł sponsorowany | 4 min. czytania

Przedsiębiorcy flotowi muszą się mierzyć z wyzwaniem, jakim jest zwiększenie efektywności operacyjnej i produktywności przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa kierowców i pojazdów flotowych. Dzięki nowoczesnemu zarządzaniu flotą, firmy każdej wielkości mogą lepiej organizować swoje floty, generować wyższe przychody i poprawiać satysfakcję klientów.

Mobilna przyszłość zarządzania flotą
Mobilna przyszłość zarządzania flotą

W dzisiejszych czasach smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia i znacząco wpłynęły również na zarządzanie flotą samochodową. System monitoringu floty Moto Flota oferuje ogromny potencjał w zakresie poprawy bezpieczeństwa, wydajności i produktywności flot i jest łatwy w użyciu ze smartfonami, tabletami lub komputerami. 

System zarządzania flotą może wesprzeć Twoją firmę w następujący sposób: 

Wzrost wydajności i poprawienie bezpieczeństwa jazdy

System zarządzania flotą może pomóc w obserwowaniu zużycia paliwa przez pojazdy w czasie zbliżonym do rzeczywistego oraz w rozpoznawaniu stylu jazdy kierowców. Pozwala to określić, czy problemem jest nadmierna prędkość, gwałtowne hamowanie i szybkie pokonywanie zakrętów, czy też zbytnie obciążenie silnika. Takie zachowania mogą zagrażać bezpieczeństwu zarówno kierowców jak i pojazdów. Ponadto niepotrzebny wzrost zużycia paliw zwiększa koszty utrzymania floty.

Lepsza widoczność stylu jazdy kierowców może mieć wpływ na bardziej wydajną jazdę, co  wpływa na komfort jazdy i zmniejszeniem ryzyka wypadków. Dodatkowo system zarządzania flotą może również pomóc w obniżeniu kosztów konserwacji z powodu eksploatacji silnika i podstawowych elementów pojazdu, takich jak hamulce, skrzynie biegów, sprzęgła itp., które są spowodowane złymi nawykami jazdy.

Wydłużenie żywotności pojazdów

Za pomocą systemu zarządzania flotą będziesz mógł stworzyć program konserwacji predykcyjnej i prewencyjnej, który pozwala zaplanować realizację usług serwisowych pojazdom, które muszą trafić do warsztatu z powodu oleju, filtra, wymiany opon itp.

Takie programy konserwacji pomagają w odpowiednim czasie zidentyfikować drobne usterki i utrzymać pojazdy w gotowości do eksploatacji. Niewielkie awarie, które nie zostały w odpowiednim momencie wyeliminowane, mogą prowadzić do kosztownych napraw i wyłączania pojazdów z eksploatacji na pewien czas, co z kolei może mieć negatywny wpływ na wydajność i wyniki firmy. 

Zwiększenie bezpieczeństwa

Lokalizacja pojazdów pozwala obserwować, jak przebiega codzienna praca. W sytuacji awaryjnej lub zakłócenia możesz działać szybko i wysłać niezbędną pomoc do odpowiedniej lokalizacji, której potrzebują Twoi kierowcy w danym momencie. W ten sposób możliwość kontynuacji pracy zostaje szybko przywrócona, dzięki czemu można również dotrzymać uzgodnionych terminów.

Ulepszone raportowanie

Analizuj wydajność swojej floty. Identyfikuj kluczowe trendy dla dowolnego zespołu, działu lub całej floty. Nasz system monitoringu GPS umożliwia każdemu menedżerowi floty przeprowadzenie kompleksowej analizy flot niemal w czasie rzeczywistym. Dane obejmują m.in. przebytą odległość, całkowity czas bezczynności, przestoje, aktywność pojazdu (godziny pracy) oraz złe zachowanie podczas jazdy.

Większa satysfakcja klienta

Nowoczesne zarządzanie flotą nie tylko ułatwia menedżerom floty wykonywanie ich obowiązków - zyskują również klienci poprzez optymalizację bieżących kosztów. Dzięki wprowadzeniu nowych technologii nowoczesne zarządzanie flotą będzie w przyszłości nadal poprawiać współpracę pracowników i wpływać na korzystanie z pojazdów. Dzięki postępowi technicznemu i szeroko zakrojonym badaniom można podejmować coraz więcej uzasadnionych decyzji, które mają pozytywny wpływ na wydajność całych flot pojazdów. Ostatecznie to właśnie oznacza dzisiaj nowoczesne zarządzanie flotą.