Kancelaria w Łodzi - jak wybrać dobrego adwokata?

18 listopada 2021 | Artykuł sponsorowany

Znalezienie dobrego adwokata nie jest prostym zadaniem zwłaszcza dla osób, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy prawniczej. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą skorzystać z usług rzetelnego adwokata, ale niestety nie mają pojęcia, o co zapytać na pierwszym spotkaniu i na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać najlepszą kancelarię adwokacką na rynku.

Kancelaria w Łodzi - jak wybrać dobrego adwokata?
Kancelaria w Łodzi - jak wybrać dobrego adwokata?

Na co zwrócić uwagę kancelarię adwokacką?

Aby wybrać dobrego adwokata w pierwszej kolejności, warto zwrócić uwagę oczywiście na doświadczenie zawodowe. Warto sprawdzić nie tylko staż pracy, ale również to, z jakimi sprawami w swojej karierze zetknął się dany adwokat. Poszczególne dziedziny prawa są dość skomplikowane, dlatego też specyfikacja odgrywa ogromną rolę. Z praktycznego punktu widzenia warto także zapoznać się z opiniami byłych klientów o poszczególnych biurach adwokackich. W dużej mierze to właśnie dzięki minirecenzjom znalezionym w serwisach tematycznych można dowiedzieć się, która firma adwokacka jest warta uwagi, a których adwokatów należy omijać szerokim łukiem. Przy wielu sprawach ogromną rolę odgrywa również zakres wsparcia. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z osobami, które specjalizują się tylko w wąskiej dziedzinie. Przepisy w Polsce zmieniają się w bardzo szybkim tempie, dlatego też wymaga się od adwokatów nieustannego poszerzania swojej wiedzy. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto zwrócić uwagę na ukończone szkoły i zdobyte certyfikaty zawodowe.

Źródło: Kancelaria Adwokacka Florczak Keller

Czym charakteryzuje się dobry adwokat?

Dobry adwokat powinien być przede wszystkim skuteczny i rzetelny. Adwokaci bardzo często muszą się borykać z dość delikatnymi sprawami, dlatego też ogromną rolę odgrywa empatia. Porządnych adwokatów wyróżnia profesjonalizm, dyskrecja i lojalność. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że kluczową rolę w tym zawodzie odgrywa kontaktowość, a dokładniej mówiąc łatwość nawiązania kontaktów. Bez dobrego kontaktu z klientami i świadkami bardzo trudno będzie odnieść sukces.

Warunki współpracy z Kancelarią

Przed nawiązaniem współpracy z kancelarią warto dokładnie zapoznać się z warunkami współpracy. Kancelaria w Łodzi może zaproponować nie tylko rozliczenie godzinowe, ale również rozliczenie ryczałtowe lub miesięcznie. Jeżeli interesuje nas wyłącznie jednorazowa wizyta w kancelarii to najkorzystniejszą formą współpracy jest rozliczenie godzinowe. W przypadku ryczałtu wynagrodzenie adwokata uzależnione jest bezpośrednio od konkretnego zadania. Jest to jedna z najpopularniejszych form jeżeli chodzi o rozliczenia w przypadku większości procesów sądowych. Dla firm najwygodniejszym rozwiązaniem może okazać się rozliczenie miesięczne. Ogromną rolę odgrywa nie tylko wynagrodzenie, ale również dostęp do adwokata.

O czym należy pamiętać?

Przy nawiązaniu współpracy warto zwrócić szczególną uwagę na formę w jakiej prowadzona jest działalność gospodarcza. Z praktycznego punktu widzenia należy korzystać wyłącznie z usług adwokatów, którzy posiadają ubezpieczenie OC. W dużej mierze to właśnie dzięki ubezpieczeniu cywilnemu będziemy mogli liczyć na odszkodowanie, gdy z winy adwokata zostaniemy poszkodowani. W Polsce adwokaci mogą świadczyć swoje usługi nie tylko w kancelarii adwokackiej, ale również w zespole adwokackim albo spółce. Wymienione formy wbrew pozorom mają bardzo duże znaczenie. W przypadku spółek z o.o. odpowiedzialność materialna może być dość ograniczona.

Pomoc prawna online

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje pomoc prawna online. Dzięki nowoczesnym środkom komunikacji można liczyć na kompleksowe doradztwo prawne. Coraz więcej spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie mają żadnej rzetelnej kancelarii adwokackiej. Jeżeli dobra kancelaria w Łodzi oferować będzie część usług przez Internet, to będzie można zaoszczędzić nie tylko sporo wolnego czasu, ale również sporo nerwów i pieniędzy. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.