Jakie meble wybrać do warsztatu?

13 kwietnia 2023 | Artykuł sponsorowany | 4 min. czytania

Meble warsztatowe to specjalistyczne meble przeznaczone do użytku w miejscach pracy takich jak warsztaty, garaże, magazyny czy zakłady przemysłowe. Są to meble, które mają większą wytrzymałość, są wykonane z materiałów szczególnie odpornych na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy korozję. Co należy do typowych elementów mebli warsztatowych?

Jakie meble wybrać do warsztatu?
Jakie meble wybrać do warsztatu?

Co składa się na zestaw mebli warsztatowych?

Meble do warsztatu są projektowane tak, aby umożliwiać łatwy i wygodny dostęp do narzędzi oraz zapewniać funkcjonalność użytkownikowi. Mają również różne haczyki, uchwyty czy mniejsze półki, które ułatwiają uporządkowanie narzędzi i pozwalają zaoszczędzić miejsce w firmie czy przydomowym warsztacie. Co wchodzi w zestaw mebli warsztatowych?

  1. szafy warsztatowe z pojemnikami – to jeden z rodzajów mebli warsztatowych wyposażony w plastikowe pojemniki, które umieszcza się wewnątrz szafy. Służą głównie do przechowywania drobnych narzędzi i akcesoriów,
  2. szafy warsztatowe z półkami – to drugi typ szafy do warsztatu. Można w nich przechowywać większe narzędzia czy pojemniki,
  3. stoły warsztatowe – to specjalistyczne meble przeznaczone do użytku w miejscach pracy. Pełnią funkcję blatu roboczego, dając użytkownikowi dużo miejsca do pracy oraz odpowiednie warunki do prac manualnych,
  4. krzesła warsztatowe – są projektowane tak, by dawać użytkownikowi jak największą mobilność i swobodę w pracy. 

Stół warsztatowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia stanowiska pracy

Stoły warsztatowe to specjalistyczne meble do wszechstronnego użytku w miejscach pracy takich jak garaże, magazyny, warsztaty czy zakłady przemysłowe. Taki stół jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz korozję. Można więc na nich ciąć, uderzać czy wykonywać inne prace związane z używaniem ostrych bądź tępych narzędzi.

Stoły warsztatowe są projektowane tak, by zapewniać użytkownikowi jak największą powierzchnię roboczą oraz odpowiednie warunki do prac ręcznych. W niektórych przypadkach, by osiągnąć większą wygodę, można też dostawić do nich krzesło warsztatowe, które wyróżnia się dużą mobilnością. Oprócz tego odciąża lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Ponadto najczęściej wybierane stoły warsztatowe to modele z blatem stalowym, drewnianym lub laminowanym.

Stoły warsztatowe mają wiele zalet takich jak:

  • duża wytrzymałość – pozwala to na długie użytkowanie,
  • duża powierzchnia robocza – zapewnia wygodne używanie i wykonywanie prac manualnych,
  • łatwe czyszczenie – blaty stołów laminowanych lub metalowych są łatwe do czyszczenia i odporne na wilgoć,
  • funkcjonalność – stoły warsztatowe są wyposażone w dodatkowe elementy takie jak półki, szuflady czy wieszaki, co pozytywnie wpływa na funkcjonalność mebla,
  • mobilność – istnieją modele, które są wyposażone w kółka z blokadą, co ułatwia przemieszczanie wózka.

Stoły i krzesła warsztatowe są popularne i cenione wśród profesjonalistów, którym zależy na funkcjonalności i trwałości elementów wyposażenia oraz wygodzie na stanowisku pracy.

Wózki warsztatowe, czyli duża mobilność

Wózki warsztatowe dzięki specjalnym często gumowym kółkom i niewielkim gabarytom są mobilne. To ułatwia pracę i sprawia, że łatwiej przechowywać narzędzia. Dodatkowo łatwe przesuwanie wózka pomaga także postawić wózek w pobliżu blatu roboczego i w razie potrzeby łatwo go przesunąć. Kółka sprawiają też, że wózki do warsztatu są praktyczne i funkcjonalne, zwłaszcza gdy potrzebujemy narzędzi w różnych miejscach warsztatu.

Wózki warsztatowe mogą mieć sporo szuflad bądź półek, dzięki którym stają się odpowiedzią na potrzeby klientów. Najczęściej powstają z metalu lub tworzywa sztucznego, co wpływa na ich trwałość oraz odporność na różne uszkodzenia, chociażby otarcia czy wgniecenia.

Produkty tego typu cieszą się popularnością, ponieważ zapewniają użytkownikowi komfort pracy. Szukając tych i innych mebli warsztatowych, warto odwiedzić serwis inter-technik.pl, który oferuje klientom duży wybór produktów.