Jakie korzyści daje nam leasing samochodu

25 maja 2021 | Artykuł sponsorowany

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się jaki sposób finansowania biznesu będzie najlepszy, powinieneś koniecznie wziąć pod uwagę oferty leasingu. Daje on nieporównywalnie większe możliwości niż podobne produkty finansowe. Przekonaj się sam czy leasing jest ofertą, która zaspokoi Twoje wymagania.

Jakie korzyści daje nam leasing samochodu
Jakie korzyści daje nam leasing samochodu

Czym jest leasing

Zgodnie z polskimi ustawami o podatkach dochodowych, umową leasingową nazywamy dokument, w którym finansujący oddaje w użytkowanie korzystającemu, określone dobro materialne. Przekazanie danej rzeczy jest odpłatne, a przed wydaniem przedmiotu korzystający musi uiścić opłatę początkową w wysokości od 0 do 45% wartości przedmiotu. 

Leasing trwa przez określony czas ustalony przez obie strony, w którym korzystający może użytkować dane dobro. Umowy tego typu muszą być zawierane w formie pisemnej, a w przypadku umowy z opcją nabycia przedmiotu po upływie czasu jej trwania, zaleca się sporządzenie aktu notarialnego.   

Leasing możemy wziąć na różne dobra materialne, nie ma tutaj większych ograniczeń. Taką formę finansowania możemy otrzymać w przypadku samochodów sprowadzonych z zagranicy, maszyn rolniczych czy sprzętu kuchennego, zarówno nowego jak i używanego.

Komu opłaca się leasing samochodu

Przez wzgląd na możliwość odliczenia VAT-u nawet w 100%, w przypadku użytkowania pojazdu jedynie w celach związanych z prowadzeniem działalności, leasing opłacalny jest głównie dla przedsiębiorców. W przeciwieństwie do możliwość odliczenia jedynie 20% podczas korzystania z prywatnego samochodu w firmie, jest to spora oszczędność.  

Zdecydowaną zaletą leasingu samochodu jest również fakt, że firmy oferujące tego typu usługi często mogą pochwalić się korzystnymi rabatami na kupowane pojazdy. Wiąże się to z niższymi ratami oraz wieloma usługami dodatkowymi wliczonymi już w miesięczne zobowiązanie. 

Do korzystania z leasingu przedsiębiorcę może przekonać również brak wliczania do zdolności kredytowej tego typu inwestycji. Oznacza to, że przedsiębiorca będzie dysponować swoją pełną zdolnością kredytową, nawet w przypadku posiadania całkiem pokaźnej floty samochodowej. Jest to bardzo korzystne zarówno w przypadku małych jak i dużych przedsiębiorstw. Umożliwia rozwój bez ponoszenia większych kosztów i zaciągania kredytu.  

Gdzie szukać ofert leasingowych

Oferty leasingowe pojawiają się w ofertach banków, praktycznie każdy z nich może poszczycić się przynajmniej kilkoma rodzajami tego typu ofert. Poszukując samodzielnie idealnego rozwiązania dla firmy, możemy stracić jednak mnóstwo czasu przekopując się przez strony wszystkich instytucji finansowych. 

Dużo lepszym i mniej pracochłonnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty ClickLease, która w swojej ofercie posiada oferty od 40 firm udzielających leasingu. Dzięki wypracowanym warunkom współpracy, zawsze możemy mieć pewność, że dana oferta jest najlepszą z punktu widzenia naszych potrzeb oraz możliwości. 

ClickLease jest grupą niezależnych brokerów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki obyciu na rynku i bogatej sieci kontaktów, są w stanie wynegocjować warunki, które są korzystniejsze niż na wielu stronach z tego typu ofertami. Współpraca z firmą nie wymaga dużych formalności, a najlepsi fachowcy starają się znaleźć rozwiązanie nawet dla osób, które w innych firmach otrzymały decyzje odmowną. 

Leasing z myślą o nowych firmach

Będąc początkującym przedsiębiorcom często stajemy przed dylematem, na co przeznaczyć nasz budżet. Do rozwoju firmy potrzebne są różnorakie narzędzia, a przecież to nie jedyne wydatki firmy. W takiej sytuacji leasing najpotrzebniejszych rzeczy, będzie doskonałą alternatywą dla kredytu czy wynajmu. 

Podejmując współpracę z ClickLease decyzję otrzymamy w bardzo krótkim czasie, a formalności ograniczone są do minimum. Daje nam to możliwość natychmiastowego rozwoju i zarobku w oparciu o nowo nabyte przedmioty. Dowiedz się więcej na clicklease.pl/oferta/leasing-na-start.

Firma w swojej ofercie posiada propozycje leasingu na wszystkie rodzaj dóbr, jednak zdecydowanie najpopularniejszą formą leasingu jest ten na samochody. Do wyboru mamy całą gamę różnego rodzaju ofert. Nie ważne czy interesuje nas leasing nowego samochodu czy tego sprowadzonego z zagranicy. Na pewno znajdziesz tu ofertę, która będzie odpowiadać na każdą potrzebę. 

Dorady ClickLease dbają aby umowy zawsze były bezpieczne i nie wymagały od nas dużego zwiększania początkowego kapitału. Wkład własny zaczyna się już od 1% wartości przedmiotu. Każda firma może liczyć na warunki dostosowane do możliwości, a także bardzo długie okresy finansowania. Z punktu widzenia nowej działalności jest to szansa na szybki i bezproblemowy skok w przyszłość.